притисни ентер »

Лукаку во 119. минута донесе победа за Интер!
Лукаку во 119. минута донесе победа за Интер!

Лукаку во 119. минута донесе победа за Интер!

Интер на драматичен начин се пласираше во четврт-финалето на Копа Италија, откако Ромелу Лукаку во 119. минута постигна гол на „Артемио Франки“ за трилер 2:1 победа над Фиорентина. „Нераѕурите“ имаа предност од 0:1 од 40-тата минута, кога Артуро Видал од пенал постигна гол, но Кристијан Куаме израмни за Виола на почетокот на второто полувреме (56.

Лукаку во 119. минута донесе победа за Интер!

Лукаку во 119. минута донесе победа за Интер!

Интер на драматичен начин се пласираше во четврт-финалето на Копа Италија, откако Ромелу Лукаку во 119. минута постигна гол на „Артемио Франки“ за трилер 2:1 победа над Фиорентина. „Нераѕурите“ имаа предност од 0:1 од 40-тата минута, кога Артуро Видал од пенал постигна гол, но Кристијан Куаме израмни за Виола на почетокот на второто полувреме (56.

Лукаку во 119. минута донесе победа за Интер!

Лукаку во 119. минута донесе победа за Интер!

Интер на драматичен начин се пласираше во четврт-финалето на Копа Италија, откако Ромелу Лукаку во 119. минута постигна гол на „Артемио Франки“ за трилер 2:1 победа над Фиорентина. „Нераѕурите“ имаа предност од 0:1 од 40-тата минута, кога Артуро Видал од пенал постигна гол, но Кристијан Куаме израмни за Виола на почетокот на второто полувреме (56.

Лукаку во 119. минута ја урна Фиорентина, Интер закажа дуел со Милан

Лукаку во 119. минута ја урна Фиорентина, Интер закажа дуел со Милан

Интер закажа дуел со Милан во четврфиналето од Купот на Италија, со голот на Ромелу Лукаку во 119. минута, „нероаѕурите" славеа со 1-2 на гостувањето кај Фиорентина. Интер закажа дуел со Милан во четврфиналето од Купот на Италија, со голот на Ромелу Лукаку во 119. минута, „нероаѕурите" славеа со 1-2 на гостувањето кај Фиорентина. Дерби на Милано во

Лукаку во 119. минута донесе победа за Интер!

Лукаку во 119. минута донесе победа за Интер!

Интер на драматичен начин се пласираше во четврт-финалето на Копа Италија, откако Ромелу Лукаку во 119. минута постигна гол на „Артемио Франки“ за трилер 2:1 победа над Фиорентина. „Нераѕурите“ имаа предност од 0:1 од 40-тата минута, кога Артуро Видал од пенал постигна гол, но Кристијан Куаме израмни за Виола на почетокот на второто полувреме (56.

Резервистот Лукаку му донесе четвртфинале на Интер во Купот на Италија

Резервистот Лукаку му донесе четвртфинале на Интер во Купот на Италија

Фудбалерите на Интер се изборија за победа над Фиорентина и пласман во четвртфиналето на Купот на Италија каде ќе ги одмера силите со градскиот ривал Милан кој пак вчера беше подобар од Торино. Дуелот во Фиренца на „Артемио Франки“ донесе многу возбудувања, шанси, но победникот беше решен дури во завршницата на второто полувреме и тоа преку резервистот

Интер со гол на Лукаку во 119. минута стигна до 1/4 финалето на Купот

Интер со гол на Лукаку во 119. минута стигна до 1/4 финалето на Купот

Екипата на Интер се пласира во четвртфиналето на Купот на Италија откако со 2:1 ја совлада Фиорентина на „Артемио Франки“. „Нероаѕурите“ дури во продолженијата ја победија незгодната екипа од Фиренца. Во 40 минута Артуро Видал со гол од пенал донесе водство за Интер, меѓутоа изедначи Куаме во 57. минута. Лукаку влезе во игра во 69 минута, а го погоди

Лукаку во 119. минута донесе четвртфинале за Интер во Купот на Италија

Лукаку во 119. минута донесе четвртфинале за Интер во Купот на Италија

Интер си закажа пресметка со Милан во четвртфиналето од Купот на Италија, откако во осминафиналето дури по продолженијата славеше со 1-2 на гостувањето против Фиорентина. Победата на „нераѕурите“ ја донесе Лукаку со погодокот во 119. минута од средбата. #FiorentinaInter Fiorentina 1-2 Inter – GOAL! Lukaku 🎥 pic.twitter.com/UyPedimFTL — 𝖥𝖠𝖲𝖳 𝖦𝖮𝖠𝖫𝖲

Лукаку го прати Интер во четвртфинална пресметка со Милан

Лукаку го прати Интер во четвртфинална пресметка со Милан

Интер по продолженија ја совлада Фиорентина на гости и ја продолжи потерата по пехарот во Копа Италија. Ако на Милан синоќа му беа потребни пенали, денеска Интер беше блиску до исто сценарио. Со гол во 119. минута сепак избегна таков рулет. Интер го отвори резултатот пет минути пред паузата кога поради игра со рака главниот судија досуди удар од белата