притисни ентер »

Словенија ја прекина сезоната
Словенија ја прекина сезоната

Словенија ја прекина сезоната

Словенија е седмата држава во Европа што реши дека е доста за оваа сезона. Денеска здружението на прволигашите донесе одлука за прекинување на сезоната и прогласување на шампион и пласман според досегашните резултати. Тоа ќе биде екипа Целје Пивоварна Лашко. Пред Словенија, крај на првенствата прогласија Норвешка, Швајцарија, Полска, Белгија, Шведска

Крај на сезоната во Словенија, Целје го доби шампионскиот пехар

Крај на сезоната во Словенија, Целје го доби шампионскиот пехар

Здружението на ракометни прволигаши во Словенија одлучи да ѝ стави крај на сезоната и да го потврди моменталниот пласман на табелата за конечен. Коронавирусот зеде голем замав во Европа и не може да се предвиди уште колку долго епидемијата ќе трае. За да ги намалат сите трошоци на клубовите, од Словенија решија да прогласат крај на првенството. За