притисни ентер »

Познати групите за завршниот Мастерс во Лондон: Ѓоковиќ и федерер носители!

Познати групите за завршниот Мастерс во Лондон: Ѓоковиќ и федерер носители!

По конечното откажување на Рафаел надал кој замина на операција, носители на групите се првиот тенисер во светот – Новак Ѓоковиќ и третиот – Роџер федерер. Во Лондон од 11. до 18. ноември ќе се игра завршниот Мастерс турнир на кој ќе учествуваат осум тенисери. Организаторот ги објави составите на двете групи со по четири играчи. The singles draw for

Итна операција на Надал, за него 2018 е завршена!

Итна операција на Надал, за него 2018 е завршена!

Рафаел Надал се откажа од мастерсот 1000 во Париз, а нема да го видиме и на завршниот во Лондон. Шпанскиот тенисер има повреда и одлучил веднаш да се оперира. Тој го оперираше десниот глужд, а истата поминала успешно, соопшти самиот тој на социјалните мрежи. Носителот на 17 гренд слем титули поради овој хируршкиот зафат го откажа и учеството во финалниот

Извлечени групите за Мастерсот во Лондон

Извлечени групите за Мастерсот во Лондон

Во Лондон од 11 до 18 ноември ќе се игра завршниот Мастерс турнир на кој ќе учествуваат осум тенисери. Организаторот ги објави составите на двете групи со по четири играчи. Во групата „Гуга Куертен“ се: Новак Џоковиќ – првиот светски рекет и најдобар српски тенисер, Александар Зверев од Герменаија, Хрватот Марин Чилиќ и Џон Изнер од САД. Во групата

Извлечени групите за Мастерсот во Лондон

Извлечени групите за Мастерсот во Лондон

Во групата „Гуга Куертен“ се: Новак Ѓоковиќ – првиот светски рекет и најдобар српски тенисер, Александар Зверев од Герменаија, Хрватот Марин Чилиќ и Џон Изнер од САД. Во групата „Лејтон Хјуите“ ќе играат: Роџер Федерер (Швајцарија), Кевин Андерсон (Јужна Африка), Доминик Тим (Австрија) и Кеј Нишикори (Јапонија). Двајцата првопласирани од секоја група

Надал успешно опериран

Надал успешно опериран

Операцијата на десниот глужд на носителот на 17 Гренд слем титули, Рафаел Надал, поминала успешно, соопшти самиот тој на социјалните мрежи. „Матадорот“ поради хируршкиот зафат откажа учество во финалниот „Мастерс“ турнир на АТП и не можеше да се бори против Новак Ѓоковиќ за првото место на светската ранг-листа на крајот од 2018 година. – Ви благодарам

Операцијата на Надал поминала успешно

Операцијата на Надал поминала успешно

Операцијата на десниот глужд на носителот на 17 Гренд слем титули, Рафаел Надал, поминала успешно, соопшти самиот тој на социјалните мрежи. „Матадорот“ поради хируршкиот зафат откажа учество во финалниот „Мастерс“ турнир на АТП и не можеше да се бори против Новак Ѓоковиќ за првото место на светската ранг-листа на крајот од 2018 година. – Ви благодарам

Надал: Операцијата помина добро

Надал: Операцијата помина добро

Операцијата на десниот глужд на носителот на 17 Гренд слем титули, Рафаел Надал, поминала успешно, соопшти самиот тој на социјалните мрежи. „Матадорот“ поради хируршкиот зафат откажа учество во финалниот „Мастерс“ турнир на АТП и не можеше да се бори против Новак Ѓоковиќ за првото место на светската ранг-листа на крајот од 2018 година. – Ви благодарам

Рафаел Надал се повлече и од мастерсот во Лондон

Рафаел Надал се повлече и од мастерсот во Лондон

Моментно вториот тенисер во светот, Шпанецот Рафаел Надал, го откажа настапот на завршниот мастерс турнир на осуммината најдобри тенисери во светот, кој ќе се одржи од 11 до 18 ноемвти во О2 Арената, во Лондон. Надал настапот во бтиранската престолнина го откажа поради повреда на стомачните мускули и зглобот. Откажувањето на Шпанецот е во прилог на