притисни ентер »

За својот 110 роденден Бугати лансираше електричен автомобил за деца!!
За својот 110 роденден Бугати лансираше електричен автомобил за деца!!

За својот 110 роденден Бугати лансираше електричен автомобил за деца!!

Станува збор за Бугати Тупе 35 , славниот тркачки автомобил, кој сега го добил името Бугати бејби 2. Новиот Бугати бејби 2 има електричен погон и модови за возење на деца и возрасни,неговата цена изнесува 30 000 евра. Според плановите на Бугати ќе бидат произведени само 500 вакви примероци. Бугати со овој модел му оддава почест на својот класичен тркачки

Бугати за својот 110 роденден лансираше електричен автомобил за деца!!

Бугати за својот 110 роденден лансираше електричен автомобил за деца!!

Станува збор за Бугати Тупе 35 , славниот тркачки автомобил, кој сега го добил името Бугати бејби 2. Новиот Бугати бејби 2 има електричен погон и модови за возење на деца и возрасни,неговата цена изнесува 30 000 евра. Според плановите на Бугати ќе бидат произведени само 500 вакви примероци. Бугати со овој модел му оддава почест на својот класичен тркачки

Произведени автомобили за деца од 30.000 евра

Произведени автомобили за деца од 30.000 евра

По повод 110-тиот роденден, производителот на автомобили Bugatti направи електричен автомобил наменет за најмладите.во форма на класичниот тркачки модел Type 35Bugatti Станува збор за Bugatti Baby II кој работи на електричен погон и посебни модови за возење на деца и возрасни а цената е 30.000 евра. Автомобилот е прикажан на саемот во Женева, а ќе

Bugatti Baby II: Електричен автомобил за деца од луксузниот автомобилски бренд

Bugatti Baby II: Електричен автомобил за деца од луксузниот автомобилски бренд

Share Tweet Share Share Email Comments По повод 110-от роденден од постоењето на компанијата, автомобилскиот гигант Bugatti лансираше атрактивен ретро електричен автомобил Type 35 наменет за деца. Bugatti Type 35 е славен тркачки автомобил, кој сега доби мини верзија под името Bugatti Baby II . Автомобилот има електричен погон, мод за возење за деца

Bugatti од 30.000 евра за 500 среќници

Bugatti од 30.000 евра за 500 среќници

Францускиот производител на суперспортски автомобили ќе направи реплика на детската верзија на класичниот модел Type 35, првично направен во 1920-тите и 30-тите години на минатиот век. Оригиналниот Bugatti Type 35 Baby настанал во 1926 година, кога основачот и сопственик Еторе Бугати го во намалена верзија за својот четиригодишен син. Еторе не планирал

Бугати за својот 110 роденден произведе електричен автомобил за деца

Бугати за својот 110 роденден произведе електричен автомобил за деца

Бугати Тип 35 е славен тркачки автомобил, кој сега доби име Бугати Бејби II .  Автомобилот има електричен погон , мод за возење за деца и возрасни , а чини 30 000 евра. Бугати Бејби е изложен на салонот за автомобили во Женева. Големината на овој автомобил изнесува точно како три четвртини од оригиналот. Во внатрешноста има мотор , што го напојуваат

Bugatti од 30.000 евра за 500 среќници

Bugatti од 30.000 евра за 500 среќници

Оригиналниот Bugatti Type 35 Baby настанал во 1926 година, кога основачот и сопственик Еторе Бугати го во намалена верзија за својот четиригодишен син. Еторе не планирал повеќе примероци од оваа детска варијанта, но се премислил кога луѓето кои ги посетувале почнале да се воодушевуваат од овој „автомобил“. На крајот, одобрил сериско производство, па

Играчка за богаташи: Новиот автомобил на Bugatti изнесува 30 илјади евра

Играчка за богаташи: Новиот автомобил на Bugatti изнесува 30 илјади евра

Богаташите за кои 30 илјади евра не значат премногу, можат да го нарачаат детскиот автомобил на Bugatti во кои нивните најмлади ќе можат да возат со 20 км/ч. На саемот за автомобили во Женева, Bugatti ги воодушеви љубителите на луксузните и егзотичните возила со ремек делото наречено La Voiture Noire . Автомобилот кој плени со својот изглед и перформанси

Bugatti претстави електричен автомобил за деца

Bugatti претстави електричен автомобил за деца

По повод стотиот роденден Bugatti се врати на своите стари корени и произведе електричен автомобил наменет за деца. Станува збор за Bugatti Type 35, славен тркачки автомобил кој во овој случај се нарекува Bugatti Baby. Bugatti Baby II има електричен погон, а неговата цена е 30.000 евра. Автомобилот е креација на Bugatti и Junior Classics, а изложен

Најскапата машина на Саемот во Женева продадена за 16,7 милиони долари

Најскапата машина на Саемот во Женева продадена за 16,7 милиони долари

Share Tweet Share Share Email Comments Црното спортско купе на гигантот за спортски луксузни автомобили Bugatti, наречен „La Voiture Noire“, на Саемот во Женева беше продаден за вртоглави 16,7 милиони евра. Францускиот автомобилски гигант соопштила дека купувачот е „ентузијаст кој го сака Bugatti“ . Медиумите претпоставуваат дека купецот на најскапиот