притисни ентер »

Џејмс и Хауард блескаа во 9-та победа во низа на Лејкерс, Индијана доби уште една битка со Филаделфија
Џејмс и Хауард блескаа во 9-та победа во низа на Лејкерс, Индијана доби уште една битка со Филаделфија

Џејмс и Хауард блескаа во 9-та победа во низа на Лејкерс, Индијана доби уште една битка со Филаделфија

Составот на Лос Анџелес Лејкерс ја прокнижи деветта победа во низа во НБА лигата и тоа против Кливленд Кавалирс кого го совлада во „Стејплс Центарот“ со 128-99. „Езерџиите“ беа без Дејвис и Рондо, но без разлика на тоа доминираа против Кавси, а во главна улога беа Леброн Џејмс и Двајт Хауард. „Кралот“ на својот поранешен клуб му даде 31 поен, 2 скокови,

Џејмс и Хауард блескаа во 9. победа во низа на Лејкерс, Индијана доби уште една битка со Филаделфија

Џејмс и Хауард блескаа во 9. победа во низа на Лејкерс, Индијана доби уште една битка со Филаделфија

Составот на Лос Анџелес Лејкерс ја прокнижи деветта победа во низа во НБА лигата и тоа против Кливленд Кавалирс кого го совлада во „Стејплс Центарот“ со 128-99. „Езерџиите“ беа без Дејвис и Рондо, но без разлика на тоа доминираа против Кавси, а во главна улога беа Леброн Џејмс и Двајт Хауард. „Кралот“ на својот поранешен клуб му даде 31 поен, 2 скокови,

Лејкерс го декласираа Кливленд

Лејкерс го декласираа Кливленд

Кошаркарите на Лос Анџелес лејкерс забележаа победа против Кливленд кавалирс со 29 разлика. Мечот помина во знак на Леброн Џејмс кој го пропушти претходниот дуел поради настинка. Првата ѕвезда на Лејкерс во триумфот над Кливленд учествуваше со 31 поен, осум асистенции и два скока. Резултати на натпреварите од НБА лигата играни ноќта меѓу понеделник

Леброн го предводеше Лејкерс до победа против „својот“ Кливленд

Леброн го предводеше Лејкерс до победа против „својот“ Кливленд

Лос Анџелес Лејкерс ја забележа деветата победа по ред откако на свој терен го совлада Кливленд со убедливи 128:99. Лос Анџелес Лејкерс ја забележа деветата победа по ред откако на свој терен го совлада Кливленд со убедливи 128:99. Со одлична игра во второто полувреме Лејкерс дојде до убедливата победа над Кливленд. Во првиот дел мечот беше изедначен,

Леброн безмилосен против Кавс

Леброн безмилосен против Кавс

Лос Анџелес лејкерси со 128:99 ги „растурија“ Кливленд кавалирс за својата 33. победа оваа сезона, меч во кој Леброн Џејмс немаше милост кон својот поранешен клуб, уфрлајќи 31 поен и додавајќи 8 асистенции и 15 скокови. Кливленд започна одлично и по првата четвртина имаше 27:21 предност, која ја заддржа и на полувреме (48:47), меѓутоа потоа на сцена

Лејкерс го декласираа Кливленд

Лејкерс го декласираа Кливленд

Кошаркарите на Лос Анџелес лејкерс забележаа победа против Кливленд кавалирс со 29 разлика. Мечот помина во знак на Леброн Џејмс кој го пропушти претходниот дуел поради настинка. Првата ѕвезда на Лејкерс во триумфот над Кливленд учествуваше со 31 поен, осум асистенции и два скока. Резултати на натпреварите од НБА лигата играни ноќта меѓу понеделник

Оклахома чекори кон плеј-оф

Оклахома чекори кон плеј-оф

basketballinsiders.com Оклахома стигна до 23-тата победа оваа сезона откако без многу потешкотии славеше над Минесота со 104-117. Данило Галинари го предводеше Тандер со 30 поени, додека прв трипл-дабл во кариерата оствари Шаи Гилгеус-Александер, кој додаде 20 поени, 10 скока и 10 асистенции. Кај Тимбервулвс најрасположен беше Роберт Ковингтон кој

Лејкерс го декласираа Кливленд

Лејкерс го декласираа Кливленд

Кошаркарите на Лос Анџелес лејкерс забележаа победа против Кливленд кавалирс со 29 разлика. Мечот помина во знак на Леброн Џејмс кој го пропушти претходниот дуел поради настинка. Првата ѕвезда на Лејкерс во триумфот над Кливленд учествуваше со 31 поен, осум асистенции и два скока. Резултати на натпреварите од НБА лигата играни ноќта меѓу понеделник

Леброн нема милост за својот поранешен клуб

Леброн нема милост за својот поранешен клуб

ЛА Лејкерс оствари убедлива победа од 29 поени разлика над Кливленд кавалирс. ЛА Лејкерс ја оствари 33 победа сезонава откако со 128:99 го совлада Кливленд кавалирс кој пак го забележа 28 пораз.  „Езерцата“ во натпреварот влегоа опуштено и тоа го искористи Кливленд кој ја доби првата четвртина со 21:27, а гостите имаа предност и на полувремето (47:48)

Џејмс ги водеше Лејкерс до убедлив триумф против Кливленд

Џејмс ги водеше Лејкерс до убедлив триумф против Кливленд

Лос Анџелес лејкерс ја забележаа деветата победа по ред во НБА-лигата, откако утринава на домашен паркет во „Стејплс центарот“ го совладаа Кливленд со 128-99. Домашните кошаркари одиграа неверојатно второ полувреме во кое постигнаа 81 поен, што беше најмногу за Лејкерс во последните 33 години. Леброн Џејмс го водеше победничкиот тим со 31 поен, а дабл-дабл