притисни ентер »

Ракометарите на нов испит: Турски печат на пласманот на ЕП
Ракометарите на нов испит: Турски печат на пласманот на ЕП

Ракометарите на нов испит: Турски печат на пласманот на ЕП

Македонија како лидер на групата влегува во последните две кола од квалификациите за ЕП 2020. Првиот од двата меча нашите ракометари ќе го играат вечерва против селекцијата на Турција, ривал што неочекувано им создаде многу проблеми на нашите репрезентативци на првиот меч во Битола. Токму тој дуел, заедно со неочекуваниот пораз во Кожани од Грција,

Ракометарите одат по победа во Турција вредна прво место во групата

Ракометарите одат по победа во Турција вредна прво место во групата

Македонската ракометна репрезентација денеска со почеток од 18 часот во Ескишехир игра против Турција во претпоследниот натпревар од квалификациите за Европското првенство 2020 година. Избраниците на Данило Брестовац ќе влезат како фаворити во пресметката со Турција, но не смеат да го потценат противникот кој има надежна и амбициозна селекција. Македонија

Македонија во Ескишехир по бодови за висок поглед кон ЕУРО 2020

Македонија во Ескишехир по бодови за висок поглед кон ЕУРО 2020

Победничката низа која машката сениорска репрезентација на Македонија ја има кога станува збор за меѓусебните дуели со Турција (немаме пораз, ниту реми со овој ривал) се посакува да се продолжи и попладнево, 18 часот, во Ескишехир, каде двете селекции ќе се соочат во претпоследното коло од групата три во квалификациите за ЕУРО 2020. Македонија поради

Ракометарите се пред портите на шестото ЕП

Ракометарите се пред портите на шестото ЕП

Фото: Игор Бансколиев Македонија попладнево гостува кај Турција и со победа ќе го обезбеди пласманот на континенталното првенство во 2020 година Македонската машка ракометна репрезентација, денеска, од 18 часот (пренос на ТВ Телма), во турскиот град Ескишехир, ќе ѝ гостува на селекцијата на Турција во квалификацискиот дуел за заверка на пласманот на

„Мисија ЕУРО 2020“: Ракометарите спремни за турскиот „пекол“!

„Мисија ЕУРО 2020“: Ракометарите спремни за турскиот „пекол“!

Машката сениорска репрезентација на Македонија денеска во Ескишехир ќе игра против Турција во претпоследниот меч од квалификациите за ЕП 2020. Селекторот Данило Брестовац, заедно со 16 играчи на кои ќе смета за мечот ги одработија последните подготовки во салата каде вечерва од 18:00 часот по македонско време ќе го одиграат натпреварот против најдобрите

Борко: Прашањето е нашата концентрација, не квалитетот на Турција!

Борко: Прашањето е нашата концентрација, не квалитетот на Турција!

Македонската ракометна репрезентација денеска (18ч.) ира со Турција, во Ескишехир во претпоследното коло од квалификациите за ЕП 2020. Во натпреварот влегуваме со шанси за освојувње на првото место во групата 3, што би донело убава привилегија при составувањето на групите за евро-собирот. Турција е репрезентација од понизок ранг од нашата, но истовремено

Македонските ракометари денеска против Турција бркаат трета победа во евроквалификациите

Македонските ракометари денеска против Турција бркаат трета победа во евроквалификациите

Македонската машка ракометна репрезентација денеска во Ескишехир ќе и гостува на Турција. Натреварот ќе се игра во рамките на  препоследното коло од коло од квалификациите за пласман на Европското првенство во 2020 година. Нашите најдобри ракометари денеска ќе истрчаат против Турција во улога на фаворити, со желба за втора победа над селекцијата која

БРЕСТОВАЦ: Грција нека биде поука. Ако сме фаворити на хартија, така да делуваме и на терен!

БРЕСТОВАЦ: Грција нека биде поука. Ако сме фаворити на хартија, така да делуваме и на терен!

Со едноставна формула машкиот национален тим влегува во претпоследниот меч од квалификациите за ЕУРО 2020 – фаворит на хартија, фаворит на терен, попладнево (18 часот) на гостувањето кај Турција. Барем тоа е она што ќе го бара селекторот Данило Брестовац, кој се надева дека неговите момци извлекле голема поука од непријатностите со кои се соочија во

Денеска ракомет:   Турција – Македонија

Денеска ракомет: Турција – Македонија

Ракометната репрезентација на Македонија , вечерва против Турција на гости го игра претпоследниот меч во квалификациите за ЕП 2020 година. Машката репрезентација е веќе пласирана на континеталниот собир, со победа против Турција и Грција во последните две кола ќе ја освоиме првата позиција во групата што е важно пред ждрепката за ЕП. Поради повреда

Ракометарите фаворити против Турција на гости

Ракометарите фаворити против Турција на гости

Ракометната репрезентација на Македонија , вечерва против Турција на гости го игра претпоследниот меч во квалификациите за ЕП 2020 година. Машката репрезентација е веќе пласирана на континеталниот собир, со победа против Турција и Грција во последните две кола ќе ја освоиме првата позиција во групата што е важно пред ждрепката за ЕП. Поради повреда