притисни ентер »

Луда сцена во Мото ГП: Еспаргаро збесна и му зададе удар на Морбидели во кацигата

Луда сцена во Мото ГП: Еспаргаро збесна и му зададе удар на Морбидели во кацигата

Сезоната во Мото ГП е на добар пат да добие најдраматична можна завршница, особено откако Хорхе Мартин славеше на денешниот спринт во Катар и се приближи на само минус седум од Пеко Бањаја. Возачот на Прамак Дукати го освои првото место пред утрешната главна трка и освои бодови кои гарантираат едно нешто, а тоа е дека новиот шампион ќе го дознаеме