притисни ентер »

Крај на една ера – после шест години Фенербахче се раздели со легендарниот кошаркар
Крај на една ера – после шест години Фенербахче се раздели со легендарниот кошаркар

Крај на една ера – после шест години Фенербахче се раздели со легендарниот кошаркар

Легендата на Фенербахче Боби Диксон, после шест години нема да го носи дресот на клубот од Истанбул. Тимот се реши да го раскине договорот со овој кошаркар. Диксон беше во златните години на Фенер, освои Евролига, три титули во Турција и тоа под водство на Жељко Обрадовиќ. Фенербахче ја потврди разделбата со Диксон. Тој настапуваше за Турција, иако

Боби Диксон по пет години замина од Фенербахче

Боби Диксон по пет години замина од Фенербахче

Американскиот плејмејкер со турски пасош Боби Диксон по пет години поминати во Фенербахче ќе си замине од клубот, потврди истанбулскиот тим. 38-годишниот бек беше дел од „сино-жолтите“ од 2015 година и со клубот освои голем број на титули меѓу кои и Евролигата во 2017 година. Најдобрата сезона во дресот на Фенербахче ја одигра во сезоната 2015/16 кога

Крај на една ера – после шест години Фенербахче се раздели со легендарниот кошаркар

Крај на една ера – после шест години Фенербахче се раздели со легендарниот кошаркар

Легендата на Фенербахче Боби Диксон, после шест години нема да го носи дресот на клубот од Истанбул. Тимот се реши да го раскине договорот со овој кошаркар. Диксон беше во златните години на Фенер, освои Евролига, три титули во Турција и тоа под водство на Жељко Обрадовиќ. Фенербахче ја потврди разделбата со Диксон. Тој настапуваше за Турција, иако

Крај на една ера – после шест години Фенербахче се раздели со легендарниот кошаркар

Крај на една ера – после шест години Фенербахче се раздели со легендарниот кошаркар

Легендата на Фенербахче Боби Диксон, после шест години нема да го носи дресот на клубот од Истанбул. Тимот се реши да го раскине договорот со овој кошаркар. Диксон беше во златните години на Фенер, освои Евролига, три титули во Турција и тоа под водство на Жељко Обрадовиќ. Фенербахче ја потврди разделбата со Диксон. Тој настапуваше за Турција, иако

Заврши ерата на Боби Диксон во Фенербахче

Заврши ерата на Боби Диксон во Фенербахче

Еден од најдобрте плејмејкери во Евролигата во последните неколку години – Боби Диксон (38) по 6 години го напушти тимот на Фенербахче. Српскиот стратег Александар Ѓорѓевиќ кој е новиот предводник на „црно-жолтите“ се откажа од услугите на американскиот ветеран. Диксон беше дел од составот предводен од Жељко Обрадовиќ кој се искачи на европскиот трон,

Заврши ерата на Боби Диксон во Фенербахче

Заврши ерата на Боби Диксон во Фенербахче

Еден од најдобрте плејмејкери во Евролигата во последните неколку години – Боби Диксон (38) по 6 години го напушти тимот на Фенербахче. Српскиот стратег Александар Ѓорѓевиќ кој е новиот предводник на „црно-жолтите“ се откажа од услугите на американскиот ветеран. Диксон беше дел од составот предводен од Жељко Обрадовиќ кој се искачи на европскиот трон,