притисни ентер »

Викенд диета
Викенд диета

Викенд диета

Оваа диета е наменета за прочистување на организмот со внесување на малку калории. Целта на оваа диета е детоксикација, но може да се загубат до 1-2 кг. Трае три дена, а не смее да се применува повеќе од еднаш месечно. Па, ако сакате повремено да си го прочистувате организмот, тогаш вашето дневно мени би изгледало вака: Појадок: 1 чаша сок од јаболко,

Рижото – интегрален ориз со печурки

Рижото – интегрален ориз со печурки

Навистина вкусен оброк за целото семејство! Ако сте љубители на лесни, брзи и едноставни рецепти , морате да го пробате рецептот за интегрално рижото со печурки и свежо оригано. Ова рижото содржи состојки кои се особено корисни за нашето здравје, а е погодна храна и за оние со целијакија бидејќи е безглутенска. Интегралниот ориз освен што има помал

Пилешко со лимон на медитерански начин

Пилешко со лимон на медитерански начин

Потребни состојки : Пилешки батаци 5 чешниња лук сок од лимон 1 лажичка оригано 1 лажичка мајчина душица 1 лажичка црвена пипер сол бибер 80 мл маслиново масло 100 гр јогурт Начин на подготовка : Измешајте ситно сечкан лук, сок од лимон, оригано, мајчина душица, па додајте црвена пипер, 50 мл маслиново масло и измешајте. Пилешкото извалкајте го во

Пилешко со лимон на медитерански начин

Пилешко со лимон на медитерански начин

Потребни состојки : Пилешки батаци 5 чешниња лук сок од лимон 1 лажичка оригано 1 лажичка мајчина душица 1 лажичка црвена пипер сол бибер 80 мл маслиново масло 100 гр јогурт Начин на подготовка : Измешајте ситно сечкан лук, сок од лимон, оригано, мајчина душица, па додајте црвена пипер, 50 мл маслиново масло и измешајте. Пилешкото извалкајте го во

Кога еднаш ќе пробате овакво пилешко, постојано ќе го подготвувате на овој начин

Кога еднаш ќе пробате овакво пилешко, постојано ќе го подготвувате на овој начин

Одличен избор за семеен ручек! СОСТОЈКИ: пилешки батаци 5 чешниња лук сок од лимон 1 лажичка оригано 1 лажичка мајчина душица 1 лажичка црвена пипер сол бибер 80 мл маслиново масло 100 гр грчки јогурт НАЧИН НА ПОДГОТОВКА: Измешајте ситно сечкан лук, сок од лимон, оригано, мајчина душица, па додајте црвена пипер, 50 мл маслиново малсо и измешајте. Пилешкото

Совршен сос за шпагети, месо или како мачканица: Се приготвува за миг, сите го обожаваат!

Совршен сос за шпагети, месо или како мачканица: Се приготвува за миг, сите го обожаваат!

Со оглед на тоа што шампињоните се достапни во текот на цела година, немаат преинтензивен вкус, па ги сакаат и оние што не се големи љубители на печурки, сосот од шампињони е идеално јадење со кое можете да го надополните секој оброк. Овој сос исклучително лесно и брзо се приготвува, може да се послужи како топло предјадење со потпечен леб или како