притисни ентер »

Верстапен со „сериозно“ предупредување до Ферари
Верстапен со „сериозно“ предупредување до Ферари

Верстапен со „сериозно“ предупредување до Ферари

Макс Верстапен се доближи до врвот во генералниот пласман, каде моментално стои Чарлс Леклер. Возачот на Ред Бул стигна до трета сезона победа на патеката во Мајами. Уште на почетокот од трката успеа да се справи со двата болиди на Ферари и да го одбрани првото место до самиот крај. За време на настанот во Соединетите Американски Држави бранителот

Ферари ни помогна, ќе има драма до крај

Ферари ни помогна, ќе има драма до крај

Директорот на Ред Бул, Кристијан Хорнер, предвидува неизвесна трка за титулата до крајот на сезоната во Формула 1. Во Мајами славеше неговиот пулен Макс Верстапен пред Шарл Леклер од Ферари, додека на третото место заврши уште еден возач на тимот од Маранело – Карлос Саинц. -Вложувавме сè што имавме. По безбедносното возило имавме среќа бидејќи Ферари

Верстапен е загрижен поради проблемите со болидот

Верстапен е загрижен поради проблемите со болидот

Актуелниот светски шампион во Формула 1, возачот на Ред бул, Макс Верстапен, изјави дека неговиот тим мора да ги реши „проблемите“ доколку сака да ги победи Ферари и Шарл Леклер и да ги освои двете титули. Верстапен победи на последните две трки, за Големата награда на Емилија Ромања и Мајами и беше многу побрз од Леклер, кој има 19 бода повеќе во