притисни ентер »

Јанг го погоди Богдановиќ со топка во глава, па сите „прснаа“ од смеење
Јанг го погоди Богдановиќ со топка во глава, па сите „прснаа“ од смеење

Јанг го погоди Богдановиќ со топка во глава, па сите „прснаа“ од смеење

Српскиот кошаркар Богдан Богдановиќ беше одличен во триумфот на Атланта против Портланд од 123-114, откако постигна седум тројки и вкупно 25 поени. Меѓутоа, освен неговиот одличен настап, ќе се памети и една смешна ситуација, кога србинот падна на паркетот, а тоа не го забележа Треј Јанг, кој го погоди со топка во глава. Оваа ситуација ги насмеа сите