притисни ентер »

Пролет без мака го победи Пелистер
Пролет без мака го победи Пелистер

Пролет без мака го победи Пелистер

Ракометарите на Пролет лесно и убедливо славеа над Пелистер со резултат 36-26, во последниот суперлигашки натпревар за оваа календарска година. Првиот дуел меѓу овие два тима во Битола заврши без победник (23-23), но овојпат Пролет целосно го контролираше натпреварот и не им дозволи на гостите ниту на момент д се понадеваат на сличен исход. Битолчани

Пролет му се одмазди на Пелистер и се зацврсти на четвртото место

Пролет му се одмазди на Пелистер и се зацврсти на четвртото место

Екипата на Пролет 62 со посакувана победа ја заврши 2019 година и на домашен терен прокнижи бодови со Пелистер (36-26), инаку стар должник, поради непланираното реми на првиот меѓусебен меч во Битола. За разлика од претходната средба, на оваа Пролет водеше уште од самиот старт и ниту еднаш не дозволи Пелистер да се понадева дека може да изненади во

Пелистер не го повтори изданието од Битола, бодовите останаа во Скопје

Пелистер не го повтори изданието од Битола, бодовите останаа во Скопје

Екипата на Пролет 62 со посакувана победа ја заврши 2019 година и на домашен терен прокнижи бодови со Пелистер (36-26), инаку стар должник, поради непланираното реми на првиот меѓусебен меч во Битола. За разлика од претходната средба, на оваа Пролет водеше уште од самиот старт и ниту еднаш не дозволи Пелистер да се понадева дека може да изненади во

Пролет лесно го доби Пелистер, на чекор е од нов плеј-оф

Пролет лесно го доби Пелистер, на чекор е од нов плеј-оф

Ракометарите на Пролет го финишираа есенскиот дел од сезоната со победа над Пелистер од … со што останаа на добра позиција за пласман во плеј-офот и не би требало да има поголеми проблеми напролет за да се успее во целта односно освојување едно од првите четри места. На средбата против Пелистер денеска неизвесни беа првите десетина минути во кои и