притисни ентер »

Намаз од рогач наместо нутела
Намаз од рогач наместо нутела

Намаз од рогач наместо нутела

Ова е наједноставната здрава алтернатива за вкусната Нутела. Убедете ги децата да ја пробаат и да ја засакаат Состојки: 100 г сирови излупени семки од сончоглед 2 лажици нерафинирано сончогледово масло 1 лажичка нерафинирано кокосово масло 1 лажичка мелен рогач 40 г мед Приготвување: Во блендер смелете го сончогледот па ставете го во сад и додадете