притисни ентер »

Ленард обелодени каква порака му испратил на лутиот Лаури пред стартот на историската сезона
Ленард обелодени каква порака му испратил на лутиот Лаури пред стартот на историската сезона

Ленард обелодени каква порака му испратил на лутиот Лаури пред стартот на историската сезона

Кави Ленард сосема заслужено беше прогласен за МВП на финалната серија, а на тој начин, фантастичниот лидер на Торонто стави крај на една сезона која започна доста турбулентно за него. Ленард го предводеше Торонто до историска прва титула во НБА лигата, и тоа во ситуација кога многумина во градот беа незадоволни на почетокот на сезоната, од едноставна

Ленард обелодени каква порака му испратил на лутиот Лаури пред стартот на историската сезона

Ленард обелодени каква порака му испратил на лутиот Лаури пред стартот на историската сезона

Кави Ленард сосема заслужено беше прогласен за МВП на финалната серија, а на тој начин, фантастичниот лидер на Торонто стави крај на една сезона која започна доста турбулентно за него. Ленард го предводеше Торонто до историска прва титула во НБА лигата, и тоа во ситуација кога многумина во градот беа незадоволни на почетокот на сезоната, од едноставна

Ленард: Лажеа дека не сум сакал да играм за Торонто, а јас станав шампион…

Ленард: Лажеа дека не сум сакал да играм за Торонто, а јас станав шампион…

Каваи Ленард испиша историја со Торонто, предводејќи ги „рептилите“ до првата титула во НБА-лигата. Неговиот „трејд“ од Сан Антонио во Торонто предизвика голема бура поради пишувањата на медиумите дека тој настојувал да го бојкотира трансферот бидејќи не сакал да се сели во Канада, но со освојувањето на титулата Ленард им ги затна устите на злобниците