притисни ентер »

Убавата Џејла Рамовиќ матурираше – За овој посебен настан избра виолетов долг фустан украсен со бели бисери
Убавата Џејла Рамовиќ матурираше – За овој посебен настан избра виолетов долг фустан украсен со бели бисери

Убавата Џејла Рамовиќ матурираше – За овој посебен настан избра виолетов долг фустан украсен со бели бисери

Победничката на „Ѕвездите на Гранд“, пејачката Џејла Рамовиќ заврши средно образование и беше матурантка. Пејачката присуствуваше на собирот по повод завршување на средно образование, а за прилика облече елегантен виолетов фустан украсен со бели бисери. Пејачката на својот Инстаграм објави неколку фотографии од својата матура, а под објавата доби само

Вака Џејла Рамовиќ изгледа на својата матура

Вака Џејла Рамовиќ изгледа на својата матура

фото: весна лалиќ/нова.рс Победничката на „Ѕвездите на Гранд“, пејачката Џејла Рамовиќ заврши средно образование и беше матурантска. Имено таа прослави матурска вечера, а токму по тој повод се појави во фустан на дизајнерот Стефан Орлиќ. Пејачката присуствуваше на собирот по повод завршување на средно образование, а за прилика облече елегантен виолетов

Го прослави крајот на средното образование: Џејла Рамовиќ заблеска на матурската забава

Го прослави крајот на средното образование: Џејла Рамовиќ заблеска на матурската забава

Младата пејачка Џејла Рамовиќ, победничката на минатата сезона на натпреварувањето „Ѕвездите на Гранд“, заблеска на матурската забава која го означи крајот на средното образование. Џејла за оваа прилика носеше виолев фустан украсен со бели бисери во комбинација со обемни ракави, за кој беше задолжен познатиот стилист Стефан Орлиќ. Орлиќ во соработка