Пресврт на Дортмунд од 0:2 до 4:2 во Бундес лигата

Борусија Дортмунд го совлада тимот на Бохум петтото коло од најсилната германска фудбалска лига со резултат 4:2. Бохум феноменално го отвори натпреварот, а веќе по 20 минути гостите имаа предност – 0:2, со погодоците на Беро во 16 и де Вит во 21 минута. Сепак, Борусија не се предаде и во мирниот дел од првото полувреме преку Гираси намали на 1:2 во

„Милионерите“ покажаа две лица: Дортмунд со голем пресврт до „три од три“ на „Сигнал Идуна Парк“

Борусија Дортмунд успеа со голем пресврт да дојде до победа над Бохум на отварањето на петтото коло во германската Бундеслига. „Милионерите“ и на оваа средба покажаа слабости, две лица, меѓутоа пронајдоа начин да слават со 4-2 иако по 21 минута игра губеа со 2-0 на „Сигнал Идуна Парк“ со головите кои ги постигнаа Беро и Де Вит. Во финишот на првиот

Неверојатен пресврт на Борусија Дортмунд за триумф со Бохум

Фудбалерите на Борусија Дортмунд ја запишаа и третата победа во Бундеслигата триумфирајќи со 4-2 против Бохум во 5. коло од шампионатот. „Милионерите“ до победата дојдоа со неверојатен пресврт во второто полувреме и покрај тоа што по првиот дел имаа негатива и од 0-2. Беро и Де Вит во првите 20 минути од средбата беа стрелци за гостите, за кои повторно

Мега пресврт на Борусија Дортмунд, од 0-2 до 4-2

Борусија Дортмунд се опорави од „петардата“ што ја прими минатата недела од Штутгарт и на домашен терен славеше против Бохум со 4-2. Малку недостасуваше да дојде до уште едно големо разочарување кај навивачите на европскиот вицешампион имајќи предвид дека по 21 минута гостите водеа со 2-0, со головите на Беро и Де Вит. Непосредно пред крајот на првото

Борусија Дортмунд од 0-2 до пресврт-победа против Бохум!

Фудбалерите на Борусија Дортмунд се радуваа на пресврт победа на домашниот меч против Бохум (4-2), во рамките на петтото коло на Бундеслигата. Гостинот на „Сигнал Идуна Парк“ отвори перфектно, бидејќи поведе со 0-2 и изгледаше добро, меѓутоа тогаш се разбуди машинеријата на европскиот вицепрвак. Бохум со два гола во пет минути дојде до двојна предност