притисни ентер »

Хоророт на Халкидики снимен од воздух: Ова се вистинските размери на катастрофата што ја погоди Грција
Хоророт на Халкидики снимен од воздух: Ова се вистинските размери на катастрофата што ја погоди Грција

Хоророт на Халкидики снимен од воздух: Ова се вистинските размери на катастрофата што ја погоди Грција

Бројот на загинати во силното невреме на Халикидики порасна на седум откако денеска е пронајдено телото на маж во областа меѓу Созопол и Неа Каликратија, јавува Катимерини, Објавени се и првите фотографии од Халкидики снимени од воздух. Форензичарите ќе истражуваат дали телото му припаѓа на 62-годишниот рибар која исчезна во морето кај Каликратија

Халкидики по страшното невреме во кое загинаа седум лица

Халкидики по страшното невреме во кое загинаа седум лица

Најмалку седум луѓе, меѓу кои шест туристи, загинаа во невремето што синоќа го зафати грчкиот полуостров Халкидики, во екот на туристичката сезона. Локалните медиуми објавија дека 120 луѓе побарале медицинска помош. Фото: ЕПА Поради нерасчистени патишта, пад на дрвја и проблеми со снабдувањето на електрична енергија во регионот, локалните власти препорачуваат

Халкидики по страшното невреме во кое загинаа седум лица

Халкидики по страшното невреме во кое загинаа седум лица

Најмалку седум луѓе, меѓу кои шест туристи, загинаа во невремето што синоќа го зафати грчкиот полуостров Халкидики, во екот на туристичката сезона. Локалните медиуми објавија дека 120 луѓе побарале медицинска помош. Фото: ЕПА Поради нерасчистени патишта, пад на дрвја и проблеми со снабдувањето на електрична енергија во регионот, локалните власти препорачуваат

Ужасот на Халкидики снимен од воздух - откриено зошто не било дадено предупредување за бура

Ужасот на Халкидики снимен од воздух - откриено зошто не било дадено предупредување за бура

Бројот на загинатите во силното невреме на Халкидики порасна на седум откако денеска беше пронајдено телото на маж во областа меѓу Созопол и Неа Каликратија, јавува Катимерини. Објавени се и први фотографии од Халкидики снимени од воздух. Форензичарите ќе испитаат дали телото му припаѓа на 62-годишен рибар, кој исчезнал во морето кај Каликратија во

Халкидики по страшното невреме во кое загинаа седум лица

Халкидики по страшното невреме во кое загинаа седум лица

Најмалку седум луѓе, меѓу кои шест туристи, загинаа во невремето што синоќа го зафати грчкиот полуостров Халкидики, во екот на туристичката сезона. Локалните медиуми објавија дека 120 луѓе побарале медицинска помош. Поради нерасчистени патишта, пад на дрвја и проблеми со снабдувањето на електрична енергија во регионот, локалните власти препорачуваат

Директор на болницата во Неа Мудања: Ова е првпат во мојата 25-годишна кариера да доживеам вакво нешто

Директор на болницата во Неа Мудања: Ова е првпат во мојата 25-годишна кариера да доживеам вакво нешто

Најмалку седум лица, меѓу кои две деца, загинале а стотина се повредени во снежно невреме кое го погоди популарниот грчки полуостров Халкидики. Според првичните податоци, загинати се дете и осумгодишно момче, постари туристи од Чешка, маж и дете од Русија, а и еден грчки рибар. – Ова е прв пат во мојата 25-годишна кариера да доживеам вакво нешто –

Еве како изгледа Халкидики по големото невреме

Еве како изгледа Халкидики по големото невреме

Објавени се првите фотографии направени по апокалипсата која се случи на Халкидики во Грција. Седум луѓе, од кои шест туристи, загинаа во невремето што синоќа го зафати грчкиот полуостров Халкидики. По невремето 120 луѓе побарале лекарска помош. Властите советуваат луѓето во регионот да не се движат без причина додека трае расчистувањето и додека да

Халкидики по страшното невреме во кое загинаа седум лица

Халкидики по страшното невреме во кое загинаа седум лица

Најмалку седум луѓе, меѓу кои шест туристи, загинаа во невремето што синоќа го зафати грчкиот полуостров Халкидики, во екот на туристичката сезона. Локалните медиуми објавија дека 120 луѓе побарале медицинска помош. Фото: ЕПА Поради нерасчистени патишта, пад на дрвја и проблеми со снабдувањето на електрична енергија во регионот, локалните власти препорачуваат

Овие фотографии се доказ за големиот ужас: Халкидики брои жртви ден по невремето

Овие фотографии се доказ за големиот ужас: Халкидики брои жртви ден по невремето

Овие фотографии се доказ за големиот ужас: Халкидики брои жртви ден по невремето Објавени се првите фотографии направени по апокалипсата која се случи на Халкидики во Грција. Седум луѓе, од кои шест туристи, загинаа во невремето што синоќа го зафати грчкиот полуостров Халкидики. По невремето 120 луѓе побарале лекарска помош. Властите советуваат луѓето

Пронајдена седма жртва од невремето во грција, речиси цел Халкидики без струја

Пронајдена седма жртва од невремето во грција, речиси цел Халкидики без струја

Бројот на загинати во вчерашното невреме на Халкидики порасна на седум, откако беше пронајдено уште едно тело во областа меѓу Созополи и Неа Каликратија. Властите веруваат дека станува збор за 62-годишниот рибар, кој исчезна во морето токму во таа област. Претходно беше потврдено дека во невремето загинале чешка двојка, како и двајца романски и двајца