притисни ентер »

Виц: Што се случува тука?
Виц: Што се случува тука?

Виц: Што се случува тука?

Share Tweet Share Share Email Comments Се враќа Перо од работа и ја гледа Мара седната на кауч со љубовникот, полуголи: – Што се случува тука?! – прашува Перо изненаден. – Не знам ти кажи ми. – му одговара Мара. – Па седиш на каучот со некој непознат! – враќа Перо – Како бе, непознат! – извикува љубовникот – па јас и жена ти веќе шест месеци имаме

Виц: Народен лекар

Виц: Народен лекар

Share Tweet Share Share Email Comments Си прават муабет две деца: Што е по струка татко ти? Народен лекар. Аха, и што точно лечи? Не знам, ама мама го вика пијаница. Advertisements Share Tweet Share Share Email

Виц: Мастика место гел за дезинфекција

Виц: Мастика место гел за дезинфекција

Share Tweet Share Share Email Comments Го праќа сопругата мажот до продавница да купи гел за дезинфекција, пандемија на коронавирус е, мора да се пазат. Оди мажот и се враќа со шише мастика. Го гледа жената и му урла: Говедо едно пијандурско, зошто си купил мастика?! Нели гел за дезинфекција требаше! А тој: Па, поевтина беше мастикава, а исто дезинфицираат

Непријатна шега: Им земаше од производите во кропите во маркет – еве како реагираа купувачите

Непријатна шега: Им земаше од производите во кропите во маркет – еве како реагираа купувачите

Share Tweet Share Share Email Comments Прилично невкусна и непријатна шега ако се земе во предвид дека е направена во тензично и тешко време за целото човештво и општество.  Advertisements Share Tweet Share Share Email

Една петтина од светската популација на човештвото во изолација поради коронавирусот

Една петтина од светската популација на човештвото во изолација поради коронавирусот

Share Tweet Share Share Email Comments Една петтина или над една и пол милијарда луѓе ширум цел свет добија апел или наредба за домашна изолација заради епидемијата на коронавирусот. Истовремено, низ САД и Европа трае потрагата по заштитни маски, респиратори и друга медицинска опрема. Во почетокот на новата недела на борбата против пандемијата, директорот