притисни ентер »

Што сака мажот од првиот секс кај жената
Што сака мажот од првиот секс кај жената

Што сака мажот од првиот секс кај жената

Првиот секс е деликатен бидејќи открива многу детали како за партнерот или потенцијалниот партнер, така и за вас. Од првиот секс повеќе се плашат жените мислејќи дека нема да направат нешто што од нив се очекува, па се случува да не може да се опуштат. Секако, сеприсутната Трејси Кокс има решение и за тој проблем и дели неколку совети и објаснувања

Што мажите не поднесуваат во креветот

Што мажите не поднесуваат во креветот

Мажите и жените во креветот не поднесуваат различни нешта... Тој смета дека не треба премногу да зборува, а нејзе не и се разговара. Што на пример мажите не поднесуваат кај жените? - Не ги сакаат жените што не иницираат сексуален однос - Лути се кога жената глуми оргазам - Мразат кога жените сакаат да водат љубов во мрак - Не сакаат кога премногу разговара

Елитен жиголо раскажува како заработува 15.000 долари по клиент, и открива што навистина сакаат жените

Елитен жиголо раскажува како заработува 15.000 долари по клиент, и открива што навистина сакаат жените

На 25 години Алекса работел како личен тренер во сала за вежбање, но решил дека сака да истражи еден поинаков свет. Светот на „ескорт мажите“, „придружниците“ или „жиголо“. Шпанецот сега има 29 години и живее во Сиднеј, а на богатите жени им наплаќа 500 долари на час и може да заработи и 15.000 долари од клиент. Тој води двоен живот како машки ескорт

Вистинскиот пат до вистинската врска

Вистинскиот пат до вистинската врска

Сакате сериозна љубовна врска, но не ви оди од рака да го постигнете тоа? Експертите ве советуваат да ги промените следниве работи во вашето однесување. Постојат многу интелигентни, успешни и убави жени, кои се и понатаму сами, и покрај тоа што вложуваат напори да пронајдат сродна душа. Експертите за врски Алесандра и Кристина Конти се обидоа да разберат

Врска без обврски: Пет знаци дека тој го сака само тоа

Врска без обврски: Пет знаци дека тој го сака само тоа

Врска без обврски: Пет знаци дека тој го сака само тоа Сериозната љубовна врска не е нешто кон кое секој се стреми. Некои луѓе повеќе уживаат во аферите без обврски, но често е тешко од прва да препознаете кој што сака. За среќа, постојат јасни знаци кои откриваат дека некој не е спремен за сериозна врска, а истите ги открива експертот за врски, Џули

Врска без обврски: Пет знаци дека тој го сака само тоа

Врска без обврски: Пет знаци дека тој го сака само тоа

Сериозната љубовна врска не е нешто кон кое секој се стреми. Некои луѓе повеќе уживаат во аферите без обврски, но често е тешко од прва да препознаете кој што сака. За среќа, постојат јасни знаци кои откриваат дека некој не е спремен за сериозна врска, а истите ги открива експертот за врски, Џули Спира, за магазинот “Cosmopolitan”. Самиот ви го кажал