притисни ентер »

Шок во Виторија! ЦСКА успеа на крајот да го „смачка“ шампионот Реал
Шок во Виторија! ЦСКА успеа на крајот да го „смачка“ шампионот Реал

Шок во Виторија! ЦСКА успеа на крајот да го „смачка“ шампионот Реал

ЦСКА Москва ќе игра во финалето на Евролигата против Анадолу Ефес, откако „армејците“ во меч за срцев напад успеаја со луда последна четвртина да го елиминираат шампионот Реал Мадрид со 95:90 (18:22, 25:23, 22:28, 30:17). Рускиот клуб губеше во текот на целиот меч, а водството го преземаа (87:85) со тројката на Де Коло на 1:19 пред крајот. Тој додаде

Шок во Виторија! ЦСКА успеа на крајот да го „смачка“ шампионот Реал

Шок во Виторија! ЦСКА успеа на крајот да го „смачка“ шампионот Реал

ЦСКА Москва ќе игра во финалето на Евролигата против Анадолу Ефес, откако „армејците“ во меч за срцев напад успеаја со луда последна четвртина да го елиминираат шампионот Реал Мадрид со 95:90 (18:22, 25:23, 22:28, 30:17). Рускиот клуб губеше во текот на целиот меч, а водството го преземаа (87:85) со тројката на Де Коло на 1:19 пред крајот. Тој додаде

Незапирливите бековски тандеми ќе се соочат во финалето на Евролигата

Незапирливите бековски тандеми ќе се соочат во финалето на Евролигата

Шејн Ларкин (син дрес) и Нандо де Коло (црвен дрес) ќе ги одмерат силите во финалето Шејн Ларкин и Василије Мициќ од Анадолу Ефес, односно Нандо де Коло и Серхио Родригез од ЦСКА Москва беа најзаслужни за пласманот на нивните клубови во финалето на фајналфор-турнирот на кошаркарската Евролига, што се игра во Виторија, Шпанија. Ларкин забележа 30 поени

Реал цел меч водеше на крајот загуби, ЦСКА се врати од -14 и се пласираше во финале!

Реал цел меч водеше на крајот загуби, ЦСКА се врати од -14 и се пласираше во финале!

ЦСКА Москва е вториот финалист во Евролига, шампионот на Русија се врати од -14 и со пресврт во финишот од мечот стигна до триумф од 95-90 над Реал Мадрид. Евролигата ќе добие нов шампион откако вечерва Реал Мадрид загуби од ЦСКА Москва во второто полуфинале. „Кралевите“ практично водеа цел натпревар, често имаа двоцифрена предност а најмногу стигнаа

Фајнл фор: ЦСКА втор финалист, се врати од -14 со Реал

Фајнл фор: ЦСКА втор финалист, се врати од -14 со Реал

Кошаркарите на ЦСКА Москва со победата против актуелниот шампион од 95:90 се пласираа во неделното финале на Евролигата каде ги очекува Ефес. Московјани успеаја да надополнат негатива од 14 поени, па в недела ќе играат против Ефес за титулата. Во турското дерби, кое беше прво на програмата во Виторија, Ефес беше подобар против Фенербахче. Кошаркарите

ЦСКА надополни -14 против Реал и се пласираше во финалето на Ф4 во Евролигата

ЦСКА надополни -14 против Реал и се пласираше во финалето на Ф4 во Евролигата

ЦСКА Москва успеа да анулира негатива од -14 и да го совлада актуелниот европски шампион Реал Мадрид со 95-90  во второто полуфинале на Ф4 турнирот во Евролигата кој се игра во Виторија, Шпанија. Бранителот на титулата подобро го отвори натпреварот. Одличната игра во одбрана на „кралевите“ им донесе водство плус 11 (11-22) во 8. минута од натреварот

ЦСКА се врати од -14 со Реал и се пласира во финале

ЦСКА се врати од -14 со Реал и се пласира во финале

Кошаркарите на ЦСКА Москва со победата против актуелниот шампион од 95:90 се пласираа во неделното финале на Евролигата каде ги очекува Ефес. ЦСКА Москва е вториот финалист во кошаркарската Евролига откако во полуфиналето успеаја да надоолнат негатива од 14 поени и го совладаа актуелниот шампион Реал Мадрид со 95:90 и в недела (20.30 ч.) ќе играат

ЦСКА со пресврт во последниот период го надмудри Реал за Ф4 финале

ЦСКА со пресврт во последниот период го надмудри Реал за Ф4 финале

ЦСКА Москва имаше двоцифрена негатива во второто полувреме на дуелот со Реал Мадрид, но не само што не се предаде, туку рускиот тим направи и целосен пресврт (95:90) и обезбеди ново финале на фајнл-фор турнирите на кошаркарската Евролига. На полувреме Реал имаше само два поена позитива, но во третиот период го засили темпото и стигна до највисока предност

ЦСКА му се придружи на Ефес во финалето на Евролигата

ЦСКА му се придружи на Ефес во финалето на Евролигата

Кошаркарите на московска ЦСКА во петокот вечерта му се придружија на турски Анадолу Ефес во финалето на завршниот турнир на Евролигата во шпанскиот град Виторија-Гастеиз откако го победија аткуелниот европски шампион Реал Мадрид со 95:90, надоместувајќи 13 коша заостанување. Реал кон крајот на третата четвртина имаше водство од 71:58, но ЦСКА со голем

ЦСКА Москва во трилер завршница го „нокаутираше“ Реал Мадрид

ЦСКА Москва во трилер завршница го „нокаутираше“ Реал Мадрид

ЦСКА Москва успеа со неверојатен пресврт во последната четвртина да слави со 95-90 против Реал Мадрид и така се пласираше во финалето во Евролигата. Реал Мадрид и ЦСКА водеа израмнета борба во првите неколку минути (6-6), но потоа „кралевите“ заиграа многу подобро и поведоа со +11 (22-11), но сепак руската екипа со неколку одлични акции намали на 18-22