притисни ентер »

Лилард со 51 ги „крена“ Блејзерси до нова победа

Лилард со 51 ги „крена“ Блејзерси до нова победа

Портланд трејлблејзерс ја „оживеаја“ својата НБА сезона со 124:121 победа над Филаделфија благодарејќи на неверојатниот меч на Демијан Лилард, кој заврши со фантастични 51 поени. Лилард се „оправда“ откако ги утна двете слободни фрлања со Лос Анџелес клиперс во саботата, постигнувајќи 15 од своите 51 поени во последните пет и пол минути за Портланд

Лилард со 51 ги „крена“ Блејзерси до нова победа

Лилард со 51 ги „крена“ Блејзерси до нова победа

Портланд трејлблејзерс ја „оживеаја“ својата НБА сезона со 124:121 победа над Филаделфија благодарејќи на неверојатниот меч на Демијан Лилард, кој заврши со фантастични 51 поени. Лилард се „оправда“ откако ги утна двете слободни фрлања со Лос Анџелес клиперс во саботата, постигнувајќи 15 од своите 51 поени во последните пет и пол минути за Портланд

Лилард со 51 поен го предводеше Портланд до многу важна победа над Филаделфија

Лилард со 51 поен го предводеше Портланд до многу важна победа над Филаделфија

Портланд со 124:121 ја победи Филаделфија и оствари многу важен триумф во трката за последното место на Западот кое носи во плејофот. Портланд со 124:121 ја победи Филаделфија и оствари многу важен триумф во трката за последното место на Западот кое носи во плејофот. Лилард блескаше во победата на Портланд над Филаделфија, тој ја презема одговорноста

НБА: 51 поен на Лилард

НБА: 51 поен на Лилард

Портланд трејлблејзерс ја оживеа својата НБА-сезона со 124:121 победа над Филаделфија благодарение на неверојатниот меч на Демијан Лилард, кој заврши со фантастични 51 поен. Лилард се оправда кога ги промаши двете слободни фрлања со Лос Анџелес клиперс во саботата постигнувајќи 15 од своите 51 поен во последните пет и пол минути за Портланд да продолжи

Портланд остана во игра за плеј-оф, Лилард „лансираше“ 51 поен

Портланд остана во игра за плеј-оф, Лилард „лансираше“ 51 поен

Кошаркарите на Портланд одиграа одличен натпревар, ја совладаа Филаделфија со 124-121 и ја продолжија битката за место во доигрувањето. Демиен Лилард одигра маестрална партија, за 40. минути постигна 51 поен, а додаде уште седум асистенции и три скока. Портланд уште на почетокот играше одлично, првата четвртина ја доби со 33-19. Но, противникот не

Портланд остана во игра за плеј-оф, Лилард „лансираше“ 51 поен

Портланд остана во игра за плеј-оф, Лилард „лансираше“ 51 поен

Кошаркарите на Портланд одиграа одличен натпревар, ја совладаа Филаделфија со 124-121 и ја продолжија битката за место во доигрувањето. Демиен Лилард одигра маестрална партија, за 40. минути постигна 51 поен, а додаде уште седум асистенции и три скока. Портланд уште на почетокот играше одлично, првата четвртина ја доби со 33-19. Но, противникот не

Сакраменто постави негативен рекорд, Портланд се доближи до плеј- офот

Сакраменто постави негативен рекорд, Портланд се доближи до плеј- офот

Тимот на Сакраменто Кингс постави негативен рекорд откако по вчерашниот пораз од Хјустон со 129:112 останаа без можност за учество во плеј-офот. Ова ќе бидерекордна 14 сезона по ред за франшизата од Сакраменто во која нема да избори место во завршницата од НБА шампионатот. На натпреварот кај Хјустон одличен беше Остин Риверс кој постигна 41 поен, а

Лилард со 51 поен ги „крена“ Блејзерси до нова победа

Лилард со 51 поен ги „крена“ Блејзерси до нова победа

Портланд трејлблејзерс ја „оживеаја“ својата НБА сезона со 124:121 победа над Филаделфија благодарејќи на неверојатниот меч на Демијан Лилард, кој заврши со фантастични 51 поени. Лилард се „оправда“ откако ги утна двете слободни фрлања со Лос Анџелес клиперс во саботата, постигнувајќи 15 од своите 51 поени во последните пет и пол минути за Портланд

Портланд продолжи да се бори за плеј-офот, Лилард броеше до 51 🎥

Портланд продолжи да се бори за плеј-офот, Лилард броеше до 51 🎥

Кошаркарите на Портланд во еден одличен натпревар славеа против Филаделфија со 124:121, а уште еден неверојатен натпревар одигра Демијан Лилард. Портланд од самиот почеток играше одлично и првата четвртина ја доби со 33:19. Меѓутоа Филаделфија не се предаваше лесно. Во продолжение тие успеаа да ја анулираат предноста. Во третата четвртина гледавме