притисни ентер »

„Од две причини Зидан си замина од Реал“
„Од две причини Зидан си замина од Реал“

„Од две причини Зидан си замина од Реал“

Поранешниот претседател на Реал Мадрид, Рамон Калдерон, го открива причините за оставката на Зинедин Зидан. Пет дена по освојувањето на третата титула во низа, во Лигата на шампионите, францускиот тренер го напушти Реал. „Зидан јасно и гласно на Флорентино Перез му постави некои услови. Тие услови не се никаква тајна. Инсистираше Реал да го задржи

Бившиот претседател на Реал Мадрид открива: Конечно познати двете причини поради кои Зидан како тренер замина од „Бернабеу“

Бившиот претседател на Реал Мадрид открива: Конечно познати двете причини поради кои Зидан како тренер замина од „Бернабеу“

Шокантен отказ кој Зинедин Зидан го даде изминатото лето само пет дена откако како тренер на Реал ја освои Лигата на шампионите, трета година во низа, и од која клубот се уште не закрепна, сега доби свое објаснување. Рамон Калдерон, кој беше претседател на Реал од 2006. до 2009. година, за шпанските медиуми ги откри причините кои Зидан го натерале