притисни ентер »

Во стан во Охрид пронајден починат млад охриѓанец
Во стан во Охрид пронајден починат млад охриѓанец

Во стан во Охрид пронајден починат млад охриѓанец

На 06.12.2019 година околу 19 часот во СВР Охрид,, доктор од Итна медицинска помош, пријави починато лице во зграда на улицата „Мирче Ацев“ во Охрид. По преземени мерки, констатирано е дека се работи за Д.Ц.(33) од Охрид и дека нема траги на насилство. По наредба на Јавен обвинител, денеска ќе биде извршена обдукција.

Млад човек пронајден мртов, пожар избил во возило

Млад човек пронајден мртов, пожар избил во возило

Млад човек пронајден мртов, пожар избил во возило Вчера околу 19 часот во СВР Охрид, доктор од Итна медицинска помош, пријави починато лице во зграда на улицата „Мирче Ацев“ во Охрид. По преземени мерки, констатирано е дека се работи за 33 годишно лице од Охрид и дека нема траги на насилство, информира СВР Охрид. По наредба на Јавен обвинител, денеска

TPAГЕДИЈА ВО ОХРИД: Пронајдено бeзживoтно машко тeло

TPAГЕДИЈА ВО ОХРИД: Пронајдено бeзживoтно машко тeло

Вчера околу 19 часот во СВР Охрид, доктор од Итна мeдицинска помош, пpијави пoчинaто лице во зграда на улицата „Мирче Ацев“ во Охрид. По преземени мерки, констатирано е дека се работи за 33 годишно лице од Охрид и дека нема тpaги на нacилство, информира СВР Охрид. The post TPAГЕДИЈА ВО ОХРИД: Пронајдено бeзживoтно машко тeло appeared first on iNFOMAX

33-годишен охриѓанец пронајден починат во зграда на улицата „Мирче Ацев“ во Охрид

33-годишен охриѓанец пронајден починат во зграда на улицата „Мирче Ацев“ во Охрид

Охрид, 7. декември 2019 (ОХРИДПРЕС) – На 6-ти декември 2019 година, околу 19:00 часот во СВР Охрид, доктор од Итна медицинска помош, пријавил починато лице во зграда на улицата „Мирче Ацев“ во Охрид. – По преземените мерки, констатирано е дека се работи за 33-годишниот Д.Ц. од Охрид и дека нема траги на насилство. По наредба на Јавен обвинител, денеска

Опожарено возило на улицата „Асном“ во Охрид

Опожарено возило на улицата „Асном“ во Охрид

Охрид, 7. декември 2019 (ОХРИДПРЕС) – На 6-ти декември 2019 година, околу 02:00 часот на булеварот „Асном“ во Охрид настанал пожар во патнички автомобил „Мини Купер“ со скопски регистарски ознаки, во сопственост на 43-годишниот С.А. од Скопје. – Пожарот е изгаснат од територијалната против-пожарна единица, а увид на местото извршија јавен обвинител

Во стан во Охрид пронајден починат млад охриѓанец

Во стан во Охрид пронајден починат млад охриѓанец

На 06.12.2019 година околу 19 часот во СВР Охрид,, доктор од Итна медицинска помош, пријави починато лице во зграда на улицата „Мирче Ацев“ во Охрид. По преземени мерки, констатирано е дека се работи за Д.Ц.(33) од Охрид и дека нема траги на насилство. По наредба на Јавен обвинител, денеска ќе биде извршена обдукција.

Трагична смрт во Козле, едно лице загинало во опожарена барака

Трагична смрт во Козле, едно лице загинало во опожарена барака

Во СВР Скопје било пријавено дека на ул. „Кнез Трпимир“, Козле, настанал пожар при што била опожарена барака, сопственост на К.Б.(71) од Скопје. Пожарот е изгаснат од противпожарната единица од Скопје. При интервенцијата било пронајдено тело на едно лице. Од лекар од Итна медицинска помош била констатирана смрт, а телото е предадено за обдукција.

55-годишен маж пронајден е мртов кај Миравци

55-годишен маж пронајден е мртов кај Миравци

Во близина на Шумското складиште кај село Миравци, вчера било пронајдено тело на починато лице, соопшти денеска СВР Струмица. Во близина на Шумското складиште кај село Миравци, вчера било пронајдено тело на починато лице, соопшти денеска СВР Струмица. Лекар од Итната медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство, а екипа од полициската станица

Пронајдено починато лице кај Миравци

Пронајдено починато лице кај Миравци

Во близина на Шумското складиште кај село Миравци, вчера било пронајдено тело на починато лице, соопшти денеска СВР Струмица. Лекар од Итната медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство, а екипа од полициската станица во Гевгелија констатирала дека се работи за лицето Н.С. (55) од село Давидово. По наредба на јавен обвинител телото било