притисни ентер »

Наскоро пристигнува Harley-Davidson на електрична енергија
Наскоро пристигнува Harley-Davidson на електрична енергија

Наскоро пристигнува Harley-Davidson на електрична енергија

„Harley-Davidson“ конечно ги откри деталите од својот прв мотор на електрична енергија – „LiveWire“. „HD“ веќе четири години работи на „LiveWire“ кој има целосно електричен погон и би требало да биде предводник на новата ера на познатиот производител на мотори. „Harley“ има цел да биде светски лидер во производство на електрични мотоцикли и до 2022-ра

„Харли-Дејвидсон“ го покажа својот прв електричен мотоцикл

„Харли-Дејвидсон“ го покажа својот прв електричен мотоцикл

Америка наскоро ќе добие ново електрично возило, но тоа не доаѓа од легендарната тројка од Детроит или од новиот играч „Тесла“. Ова нема ни четири, туку две тркала и е развиен од култниот производител на мотоцикли, „Харли-Дејвидсон“. Компанијата за првпат ги претстави плановите за проектот „лајвваер“ пред четири години и лани потврди дека тој оди во

Наскоро пристигнува Harley-Davidson на електрична енергија

Наскоро пристигнува Harley-Davidson на електрична енергија

„Harley-Davidson“ конечно ги откри деталите од својот прв мотор на електрична енергија – „LiveWire“. „HD“ веќе четири години работи на „LiveWire“ кој има целосно електричен погон и би требало да биде предводник на новата ера на познатиот производител на мотори. „Harley“ има цел да биде светски лидер во производство на електрични мотоцикли и до 2022-ра

Harley Davidson го претстави својот прв електричен мотор

Harley Davidson го претстави својот прв електричен мотор

Harley Davidson, бренд кој низ времињата бил сон на многумина, го претстави својот прв модел на мотор на електричен погон. Live Wire е мотор на електричен погон за кој се зборува уште од 2014 година. Дефинитивно од Harley Davidson излегоа со конечната верзија на нивниот електричен спринтер и најавија дека веќе од јануари 2019 година ќе почнат да примаат

Harley-Davidson “влегува“ во иднината со представувањето на електричниот мотор LiveWire !

Harley-Davidson “влегува“ во иднината со представувањето на електричниот мотор LiveWire !

Harley-Davidson веќе некое време работи на електричниот мотор LiveWire , а денес официјално ја претстави неговата сериска верзија, односно ги објави своите први фотографии и детали. Предвиден за лансирање на пазарот следната година, LiveWire не е како ниеден друг HD моторцикал, бидејќи има електричен погон. Имено, тоа нема да биде единствениот ваков