притисни ентер »

Тони Цетински ослободен од вината - пејачот  не е виновен за несреќата во која почина човек
Тони Цетински ослободен од вината - пејачот  не е виновен за несреќата во која почина човек

Тони Цетински ослободен од вината - пејачот не е виновен за несреќата во која почина човек

Ослободен од обвинението е хрватскиот пејач Тони Цетински, ова е одлуката која денеска беше донесена во судот во Пазин откако познатиот пејач беше обвинет дека предизвикал сообраќајна несреќа во која почина Ибрахим Кевљанин (62) од Ровињ, пишуваат хрватските медиуми. Според објавите на хравтските портали, несреќата се случила на 3 ноември 2017 година

Цетински ослободен од обвинението дека убил човек

Цетински ослободен од обвинението дека убил човек

Судот во Пазин го ослободи хрватскиот пејач Тони Цетински од обвинението дека предизвикал сообраќајна несреќа во која почина Ибрахим Кевљанин (62). Несреќата се случи на 3 ноември 2017 година во Ровињ. Тогаш познатиот пејач со својот „мерцедес“ го прегазил човекот кој лежел на патот, по што тој починал. Според исказот на двајца судски вештаци на судењето,

Цетински ослободен од обвинението дека убил човек

Цетински ослободен од обвинението дека убил човек

Судот во Пазин го ослободи хрватскиот пејач Тони Цетински од обвинението дека предизвикал сообраќајна несреќа во која почина Ибрахим Кевљанин (62). Несреќата се случи на 3 ноември 2017 година во Ровињ. Тогаш познатиот пејач со својот „мерцедес“ го прегазил човекот кој лежел на патот, по што тој починал. Според исказот на двајца судски вештаци на судењето,

Најпосле и разрешница за сообраќајката во која Тони Цетински прегази човек – еве ја пресудата…

Најпосле и разрешница за сообраќајката во која Тони Цетински прегази човек – еве ја пресудата…

фото:инстаграм Судијата на општинскиот суд Пазин донесе пресуда дека пејачот Тони Цетински не е виновен за сообраќајната несреќа во која 62-годишниот Ибрахим Кевијанин настрада , пренесува „Јутарни лист“. Несреќата се случи на 3-ти ноември 2017 година на улицата „Пуста улица“ во Ровињ, една од најнепрегледните улици во стариот дел на градот. Потоа,

Тони Цетински не е виновен за несреќата во која беше прегазен 62 годишен маж

Тони Цетински не е виновен за несреќата во која беше прегазен 62 годишен маж

Хрватска – Хрватската поп-ѕвезда пејач Тони Цетински е ослободен од сите обвиненија за случајот со сообраќајната несреќа од 3 ноември 2017 година во Ровињ во која настрада 62 годишниот Ибрахим Кевљанин. Судијката Тања Канис Пренц низ пресудата порача дека државното обвинителство не успеало да докаже ниту едно од обвиненијата заради што пејачот се ослободува

Тони Цетински не е виновен за несреќата во која беше прегазен 62 годишен маж

Тони Цетински не е виновен за несреќата во која беше прегазен 62 годишен маж

Тони Цетински не е виновен за несреќата во која беше прегазен 62 годишен маж Хрватскиот пејач Тони Цетински е ослободен од сите обвиненија за случајот со сообраќајната несреќа од 3 ноември 2017 година во Ровињ во која настрада 62 годишниот Ибрахим Кевљанин. Судијката Тања Канис Пренц низ пресудата порача дека државното обвинителство не успеало да докаже

Тони Цетински не е виновен за несреќата во која почина човек

Тони Цетински не е виновен за несреќата во која почина човек

Познатиот хрватски пејач Тони Цетински е ослободен денес од судот во Пазин од обвинението дека предизвикал сообраќајна несреќа во која почина Ибрахим Кевљанин (62) од Ровињ. Несреќата се случила на 3 ноември 2017 година во Ровињ. Познатиот пејач со својот „мерцедес“ налетал на човек кој лежел на патот, го прегазил и сето тоа завршило со смртта на Кевљанин

Тони Цетински не е виновен за несреќата во која беше прегазен 62 годишен маж

Тони Цетински не е виновен за несреќата во која беше прегазен 62 годишен маж

Хрватскиот пејач Тони Цетински е ослободен од сите обвиненија за случајот со сообраќајната несреќа од 3 ноември 2017 година во Ровињ во која настрада 62 годишниот Ибрахим Кевљанин. Судијката Тања Канис Пренц низ пресудата порача дека државното обвинителство не успеало да докаже ниту едно од обвиненијата заради што пејачот се ослободува од вина. Тони

Тони Цетински не е виновен за несреќата во која беше прегазен 62 годишен маж

Тони Цетински не е виновен за несреќата во која беше прегазен 62 годишен маж

Хрватскиот пејач Тони Цетински е ослободен од сите обвиненија за случајот со сообраќајната несреќа од 3 ноември 2017 година во Ровињ во која настрада 62 годишниот Ибрахим Кевљанин. Судијката Тања Канис Пренц низ пресудата порача дека државното обвинителство не успеало да докаже ниту едно од обвиненијата заради што пејачот се ослободува од вина. Тони

Тони Цетински не е осуден за несреќата: “Ќе ја паметам цел живот“

Тони Цетински не е осуден за несреќата: “Ќе ја паметам цел живот“

Хрватскиот пејач и музичар, Тони Цетински, е целосно ослободен од обвинението за сообраќајната несреќа на 3-ти ноември минатата година, во која загина 62-годишен маж, пренесуваат медиумите во Хрватска. Цетински лани во тесна уличка во Ровињ прегази пешак, кој лежел на улицата. Општинскиот суд во Пазин денеска го ослободил од обвинението на Обвинителството