притисни ентер »

Тиквеш остана без еден од најдобрите, Медиќ се сели во француски третолигаш
Тиквеш остана без еден од најдобрите, Медиќ се сели во француски третолигаш

Тиквеш остана без еден од најдобрите, Медиќ се сели во француски третолигаш

Екипата на Тиквеш од Кавадарци одигра одличен плеј-аут и го сочува своето место во Суперлигата, но во новата сезона ќе биде предводена од нов организатор на играта. Искусниот српски среден бек Душан Медиќ по само една сезона се раздели со кавадарчани и својата кариера ќе ја продолжи во Франција . 29-годишниот ракометар беше еден од клучните ракометари