притисни ентер »

Полска рутински во полуфиналето на одбојкарското ЕП
Полска рутински во полуфиналето на одбојкарското ЕП

Полска рутински во полуфиналето на одбојкарското ЕП

Полска ја совладаа Русија со 3:0 (25:14, 26:24, 25:19) и рутински избори пласман во полуфиналето на Европското првенство на кое се домаќини. Полјаците одиграа брилијантен прв сет во кој ја оставија Русија на само 14 поени, но откако за нијанса паднаа во вториот сет и го добија на разлика, во тртиот повторно ја покажаа доминацијата и рутински го затворија

Србија e прв полуфиналист на ЕП во одбојка

Србија e прв полуфиналист на ЕП во одбојка

Одбојкарската репрезентација на Србија е прв полуфиналист на Европското првенство. Со победа над селекцијата на Холандија со резултат 3:0 (25:23, 25:20, 27:25), Србите го потврдија фаворитскиот статус и влегоа во борба за медалите. Бранителите на титулата шампион на „стариот континент“ имаа помали осцилации отколку во осминафиналето и полесно го приведоа

Полска рутински во полуфиналето на одбојкарското ЕП

Полска рутински во полуфиналето на одбојкарското ЕП

Полска ја совладаа Русија со 3:0 (25:14, 26:24, 25:19) и рутински избори пласман во полуфиналето на Европското првенство на кое се домаќини. Полјаците одиграа брилијантен прв сет во кој ја оставија Русија на само 14 поени, но откако за нијанса паднаа во вториот сет и го добија на разлика, во тртиот повторно ја покажаа доминацијата и рутински го затворија

Србија e прв полуфиналист на ЕП во одбојка

Србија e прв полуфиналист на ЕП во одбојка

Одбојкарската репрезентација на Србија е прв полуфиналист на Европското првенство. Со победа над селекцијата на Холандија со резултат 3:0 (25:23, 25:20, 27:25), Србите го потврдија фаворитскиот статус и влегоа во борба за медалите. Бранителите на титулата шампион на „стариот континент“ имаа помали осцилации отколку во осминафиналето и полесно го приведоа

Полјаците го елиминираа олимпискиот вицешампион Русија

Полјаците го елиминираа олимпискиот вицешампион Русија

ВИДЕО: Полјаците го елиминираа олимпискиот вицешампион Русија Ф.К. Пред 2 минути Полјаците се во полуфиналето, а таму ќе играат со Чешка или Словенија/Фото: EPA-EFE/Adam Warzawa Одбојкарите на Полска ја совладаа Русија со 3:0 по сетови 25:14, 26:24 и 25:19 и се пласираа во полуфиналето на Европското првенство. Во борбата за пласман во финалето Полјаците

Србија e прв полуфиналист на ЕП во одбојка

Србија e прв полуфиналист на ЕП во одбојка

Одбојкарската репрезентација на Србија е прв полуфиналист на Европското првенство. Со победа над селекцијата на Холандија со резултат 3:0 (25:23, 25:20, 27:25), Србите го потврдија фаворитскиот статус и влегоа во борба за медалите. Бранителите на титулата шампион на „стариот континент“ имаа помали осцилации отколку во осминафиналето и полесно го приведоа

Полска ја декласира Русија и ќе игра полуфинале на ЕП

Полска ја декласира Русија и ќе игра полуфинале на ЕП

Одбојкарите на Полска на домашен терен ја декласираа селекцијата на Русија (3-0) и се пласираа во полуфиналето на Европското првенство. Оправдувајќи ја фаворитската улога, одбојарите кои настапуваа како еден од домаќините во полуфиналето ќе го чека подобриот од дуелот меѓу Чешка и Словенија утре. Околу денешниот натпревар, Полјаците во целост ја надиграа

Полска рутински во полуфиналето на одбојкарското ЕП

Полска рутински во полуфиналето на одбојкарското ЕП

Полска ја совладаа Русија со 3:0 (25:14, 26:24, 25:19) и рутински избори пласман во полуфиналето на Европското првенство на кое се домаќини. Полјаците одиграа брилијантен прв сет во кој ја оставија Русија на само 14 поени, но откако за нијанса паднаа во вториот сет и го добија на разлика, во тртиот повторно ја покажаа доминацијата и рутински го затворија

Србија прв полуфиналист на одбојкарското Европско првенство

Србија прв полуфиналист на одбојкарското Европско првенство

Одбојкарите на Србија ја совладаа Холандија со 3: 0 во сетови 25:23, 25:20, 27:25 и се пласираа во полуфиналето на Европското првенство во Гдањск, со што ја продолжија кампањата за одбрана на титулата шампион на Старата Континент. Денес, за разлика од пред два дена против Турција, немаше проблеми, па момците на Бобо Ковач успеаја да победат во три

Србија e прв полуфиналист на ЕП во одбојка

Србија e прв полуфиналист на ЕП во одбојка

Одбојкарската репрезентација на Србија е прв полуфиналист на Европското првенство. Со победа над селекцијата на Холандија со резултат 3:0 (25:23, 25:20, 27:25), Србите го потврдија фаворитскиот статус и влегоа во борба за медалите. Бранителите на титулата шампион на „стариот континент“ имаа помали осцилации отколку во осминафиналето и полесно го приведоа