притисни ентер »

Кинтана е во вештачка кома, докторите се борат за неговиот живот!
Кинтана е во вештачка кома, докторите се борат за неговиот живот!

Кинтана е во вештачка кома, докторите се борат за неговиот живот!

Уште една трагедија го погоди ракометниот свет, откако во понеделникот искусниот чувар на мрежата на Порто , Алфредо Кинтана доживеа срцев удар среде тренинг и веднаш беше пренесен во болницата „Сао Жоао“. Според информациите кои доаѓаат од Порто, 32-годишниот репрезентативец на Португалија се наоѓа во тешка здравствена состојба. Тој е во вештачка

Клупски колега на Никола Митревски од Порто се бори за живот

Клупски колега на Никола Митревски од Порто се бори за живот

Алфредо Кинтана, 32-годишниот голман на португалскиот првак е во индуцирана кома по инфарктот што го доживеа вчера попладне на тренинг Алфредо Кинтана е во индуцирана кома и лекарите се борат за неговиот живот, откако 32-годишниот голман на Порто вчера попладне на тренинг имал инфаркт. Клупскиот колега на Никола Митревски доживеал срцев удар и се бори

Кинтана е во вештачка кома, следните 48 часа ќе бидат клучни

Кинтана е во вештачка кома, следните 48 часа ќе бидат клучни

Состојбата на Алфредо Кинтана е крајно сериозна, па голманот на Порто се уште се наоѓа во вештачка кома по претрпениот срцев удар за време на денешниот тренинг на португалскиот ракометен шампион. Португалскиот репрезентативен голман колабирал за време на тренингот, лекарите со благовремена интервенција успеале во прв момент да му го спасат животот,

„О’Жого“: Кинтана е во вештачка кома!

„О’Жого“: Кинтана е во вештачка кома!

Искусниот голман на Порто, Алфредо Кинтана доживеа срцев удар на тренингот на португалската екипа, по што мораше итно да биде префрлен во болница, каде што се следи неговата здравствена состојба. Порто ја потврди информацијата дека колегата на македонскиот чувар на мрежата Никола Митревски е во болница, а притоа порача дека ќе ја известува јавноста

Голманот на Порто е ставен во вештачка кома, наредните 24 часа се клучни за неговиот живот

Голманот на Порто е ставен во вештачка кома, наредните 24 часа се клучни за неговиот живот

Голманот на Порто, Алфредо Кинтана, кој доживеа срцев удар за време на тренингот на својата екипа се наоѓа во вештачка кома во болницата „Сао Жоао“ во Порто. Кинтана за време на тренингот се срушил на паркетот , но за негова среќа интервенирал медицинскиот тим , по што веднаш е пренесен во болница каде како што пишува весникот „Ожого“, здравствената