притисни ентер »

Руски хакери се обидуваат да ги саботираат претставниците на Украина?!
Руски хакери се обидуваат да ги саботираат претставниците на Украина?!

Руски хакери се обидуваат да ги саботираат претставниците на Украина?!

Руски хакери се обидуваат да ги саботираат претставниците на Украина на Евровизија, се наведува во публикацијата на апликацијата Телеграм. Килнет, група која го поддржува Путин, изјави дека ќе ги блокира серверите за гласање преку Интернет за Украина да не добие јавна поддршка на споменатиот музички натпревар. Членовите на оркестарот Калуш, кои ја

Руски хакери се обидуваат да ги саботираат претставниците на Украина?!

Руски хакери се обидуваат да ги саботираат претставниците на Украина?!

Руски хакери се обидуваат да ги саботираат претставниците на Украина на Евровизија, се наведува во публикацијата на апликацијата Телеграм. Килнет, група која го поддржува Путин, изјави дека ќе ги блокира серверите за гласање преку Интернет за Украина да не добие јавна поддршка на споменатиот музички натпревар. Членовите на оркестарот Калуш, кои ја

Руски хакери се обидуваат да ги саботираат претставниците на Украина на Евросонг

Руски хакери се обидуваат да ги саботираат претставниците на Украина на Евросонг

Руски хакери се обидуваат да ги саботираат претставниците на Украина на Евросонг Руските хакери се обидуваат да ги саботираат претставниците на Украина на Евросонг, пишува Daily Mail. „Killnet“, групата која го поддржува Путин, наведе на апликацијата Телеграм дека ќе ги блокира онлајн сервисите за гласање со цел Украина да не добие поддршка од јавноста

Проблеми на Евровизија: Руски хакери сакаат да ги саботираат Украинците

Проблеми на Евровизија: Руски хакери сакаат да ги саботираат Украинците

Руски хакери сакаат да ги саботираат украинските претставници на Евровизија, пишува „Дејли Мејл“. „Килнет“ е група која го поддржува рускиот претседател Владимир Путин и преку Телеграм објави дека ќе ги блокира сервисите за гласање со цел Украина да не добие поддршка. „Не може да гласате? Можеби за тоа е виновен нашиот DDOS напад“, соопштија од хакерската

Руски хакери се обидуваат да ги саботираат претставниците на Украина на Евросонг

Руски хакери се обидуваат да ги саботираат претставниците на Украина на Евросонг

Руски хакери се обидуваат да ги саботираат украинските претставници на годинашниот Евросонг, објави Дејли Мејл. „Килнет“, група која го поддржува Путин, на апликацијата на Телеграм се закани дека ќе ги блокира онлајн серверите за гласање за Украина да не добие поддршка од јавноста на натпреварот за песна на Евровизија. „Не можете да гласата онлајн

Руски хакери се обидуваат да ги саботираат претставниците на Украина на Евросонг

Руски хакери се обидуваат да ги саботираат претставниците на Украина на Евросонг

Руски хакери се обидуваат да ги саботираат претставниците на Украина на Евросонг А.М. Пред 4 минути Фото: Принтскрин/Инстаграм Руските хакери се обидуваат да ги саботираат претставниците на Украина на Евросонг , пишува Daily Mail. „Killnet“ , групата која го поддржува Путин , наведе на апликацијата Телеграм дека ќе ги блокира онлајн сервисите за гласање

Украинскиот коментар ја пренесуваше Евровизија од бункер – оваа фотографија ја обиколи Европа и скрши многу срца

Украинскиот коментар ја пренесуваше Евровизија од бункер – оваа фотографија ја обиколи Европа и скрши многу срца

Украинскиот коментар ја пренесуваше Евровизија од бункер – оваа фотографија ја обиколи Европа и скрши многу срца Во вторник, 10 мај, се одржа првата полуфинална вечер на Изборот за песна на Евровизија , каде претставници на украинскиот оркестар Калуш ја изведоа композицијата Стефанија и ја воодушевија публиката. Бидејќи во Украина има воена состојба,