притисни ентер »

Пешевски донесе победа за Штутгарт во мак-дербито со Миркуловски
Пешевски донесе победа за Штутгарт во мак-дербито со Миркуловски

Пешевски донесе победа за Штутгарт во мак-дербито со Миркуловски

Нов бундеслигашки дуел на македонските интернационалци во кој Жарко Пешевски и Штутгарт славеа со 28:27 (15:15) на гостувањето кај Вецлар на Филип Миркуловски. Пешевски одигра одличен меч и беше човекот за одлука, кој со својот трет погодок (од три обиди) донесе предност од 28:26 за Штутгарт и гол, кој подоцна значеше и победа. Миркуловски на овој

Пешевски донесе победа за Штутгарт во мак-дербито со Миркуловски

Пешевски донесе победа за Штутгарт во мак-дербито со Миркуловски

Нов бундеслигашки дуел на македонските интернационалци во кој Жарко Пешевски и Штутгарт славеа со 28:27 (15:15) на гостувањето кај Вецлар на Филип Миркуловски. Пешевски одигра одличен меч и беше човекот за одлука, кој со својот трет погодок (од три обиди) донесе предност од 28:26 за Штутгарт и гол, кој подоцна значеше и победа. Миркуловски на овој

Пешевски донесе триумф на Штутгарт над Миркуловски и Вецлар

Пешевски донесе триумф на Штутгарт над Миркуловски и Вецлар

Штутгарт за првпат сезонава врза две победи во низа во Бундес-лигата откако тимот на Жарко Пешевски триумфираше на тешкото гостување против Вецлар со минимални 27-28. Во главна улога беше токму македонскиот репрезентативец, кој го постигна клучниот погодок за 26-28 на две минути до крајот, предност што Штутгарт едвај ја задржа до самиот крај. Имено,

Пешевски излезе како победник од битката со Миркуловски во Бундеслигата

Пешевски излезе како победник од битката со Миркуловски во Бундеслигата

Жарко Пешевски со Штутгарт излезе како победник од битката со Филип Миркуловски и Вецлар во вечерашниот меч од Бундеслигата. Составот на Штутгарт како гостин славеше со 28-27 и тоа откако го доби второто полувреме со 13-12. Токму последниот гол за Штутгарт беше дело на Пешевски за водство од 28-26 по што домаќините дадоа уште еден погодок со што беше

Пешевски ги собра бодовите кај Миркуловски, Штутгарт со победа замина од кај Вецлар

Пешевски ги собра бодовите кај Миркуловски, Штутгарт со победа замина од кај Вецлар

Македонското дерби во Бундес лигата заврши со победа на гостинската екипа откако Штуртгарт го совлада Вецлар со 28:27. Ова беше дуел во кој на терен беа Филип Миркуловски и Жарко Пешевски. И двајцата средбата ја завршија со по два гола, но помладиот Пешевски имаше среќа со своите колеги да си замине со бодовите од гостувањето. Вецлар имаше долго време

Пешевски донесе победа за Штутгарт во мак-дербито со Миркуловски

Пешевски донесе победа за Штутгарт во мак-дербито со Миркуловски

Нов бундеслигашки дуел на македонските интернационалци во кој Жарко Пешевски и Штутгарт славеа со 28:27 (15:15) на гостувањето кај Вецлар на Филип Миркуловски. Пешевски одигра одличен меч и беше човекот за одлука, кој со својот трет погодок (од три обиди) донесе предност од 28:26 за Штутгарт и гол, кој подоцна значеше и победа. Миркуловски на овој