притисни ентер »

Писонеро: Тоа што Раул и Парондо беа тренери на Вардар е предност за мене, не притисок
Писонеро: Тоа што Раул и Парондо беа тренери на Вардар е предност за мене, не притисок

Писонеро: Тоа што Раул и Парондо беа тренери на Вардар е предност за мене, не притисок

Новиот тренер на Вардар, Давид Писонеро вели дека негова цел е да го одржи нивото на тимот, да подобри некои аспекти од играта и повторно да се бори за трофејот во Лигата на шампионите. Вардар и во наредната сезона ќе има Шпанец тренер, по Раул Гонзалес и Роберто Парондо, доаѓа Давид Писонеро. Во интервју за официјалниот сајт на ЕХФ, тој зборува за

Писонеро: Целта е Вардар да ја одбрани титулата

Писонеро: Целта е Вардар да ја одбрани титулата

Новиот тренер на Вардар, Давид Писонеро во интервју за официјалниот сајт на Европската ракометна федерација, ги открива целите за следната сезона. Европскиот ракометен шампион Вардар, не ја менува филозофијата, и по Шпанецот – Шпанец, на местото на тренерот Роберто Гарсија Парондо доаѓа неговиот сонародник Давид Писонеро . Поранешниот тренер на Вањадолид

Писонеро: Знам кое е најсилното оружје на Вардар, пристигнувам во тимот со јасна цел

Писонеро: Знам кое е најсилното оружје на Вардар, пристигнувам во тимот со јасна цел

Давид Писонеро ќе биде третиот Шпанец во низа кој ќе го води македонскиот ракометен великан Вардар, па откако беше и официјално потврден како нов предводник на европскиот шампион, шпанскиот стручњак сега одработи едно долго интервју за официјалната веб-страна на Лигата на шампионите. Писонеро кој досега го водеше Валјадолид е свесен за каков крупен

Писонеро: Доаѓам за да го одржам Вардар на исто ниво

Писонеро: Доаѓам за да го одржам Вардар на исто ниво

Третиот Шпанец во низа кој ќе го води Вардар е Давид Писонеро кој доаѓа на местото на Роберто Гарсија Парондо кој оваа сезона го одведе Вардар до европскиот трон. Денес Писонеро даде поголемо интервју за официјалната страна на Лигата на шампионите. Досега тој беше тренер на Ваљаодлид и зане дека прави голем чекор во свјата кариера. Писонеро во ова

Писонеро: Во Вардар доаѓам со јасна цел!

Писонеро: Во Вардар доаѓам со јасна цел!

Давид Писонеро е новиот шпански предводник на Вардар, трет по ред, по Гонзалес и Парондо. Овој тренер како што сам потенцираше, доаѓа во Вардар за да го одржи европскиот континуитет на двократниот европски шампион, што укажува на тоа дека Вардар и следната сезона ќе биде доста силен колектив. „ Доаѓам во Скопје со јасна цел, да го одржам нивото на

Писонеро: Вардар е европски првак, дојдов да ја одбранам круната

Писонеро: Вардар е европски првак, дојдов да ја одбранам круната

Давид Писонеро сосема неочекувано се најде во фокусот на европската ракометна јавност. Скромниот Шпанецот вршеше солидна работа во Валјадолид, клуб со кој стигна до седмото место во АСОБАЛ-лигата, но летово се соочи со најголемиот предизвик – потпишувајќи договор со европскиот првак Вардар. Логично, шпанскиот стратег го прифати предизвикот, а свесен

Писонеро: Доаѓам за да го одржам Вардар на исто ниво

Писонеро: Доаѓам за да го одржам Вардар на исто ниво

Третиот Шпанец во низа кој ќе го води Вардар е Давид Писонеро кој доаѓа на местото на Роберто Гарсија Парондо кој оваа сезона го одведе Вардар до европскиот трон. Денес Писонеро даде поголемо интервју за официјалната страна на Лигата на шампионите. Досега тој беше тренер на Ваљаодлид и зане дека прави голем чекор во свјата кариера. Писонеро во ова

Писонеро: Сакам шампионски Вардар, да бидам тоа што беа Раул и Парондо

Писонеро: Сакам шампионски Вардар, да бидам тоа што беа Раул и Парондо

Македонскиот ракометен првак Вардар повторно ќе биде воден од Шпанец. По Раул Гонзалез и Роберто Гарсија Парондо, тренер на „црвено-црните“ ќе биде Давид Писонеро, не премногу познат тренер за јавноста, но повторно донесен од „шпанската школа“ поради која Вардар стана европски првак. Писонеро нема големо искуство, го предводеше само Ваљадолид во шпанската

Писонеро: Во Вардар доаѓам со јасна цел

Писонеро: Во Вардар доаѓам со јасна цел

ИЗВОР Скопје24 | јуни 14, 2019 Давид Писонеро е новиот шпански предводник на Вардар, трет по ред, по Гонзалес и Парондо. Овој тренер како што сам потенцираше, доаѓа во Вардар за да го одржи европскиот континуитет на двократниот европски шампион, што укажува на тоа дека Вардар и следната сезона ќе биде доста силен колектив. „Доаѓам во Скопје со јасна

Давид Писонеро: Немам притисок, Супер Глоуб турнирот ќе биде предизвик за убав старт со Вардар

Давид Писонеро: Немам притисок, Супер Глоуб турнирот ќе биде предизвик за убав старт со Вардар

Екипата на Вардар уште го нема средено комплетниот играчки ростер за следната сезона, но веќе се знае дека во новите предизвици тимот ќе биде предводен од страна на нов тренер од Шпанија. Давид Писонеро, кој досега работеше во Ваљадолид Во своето прво интервју како тренер на Вардар објавено на страната на Европската ракометна федерација, Писонеро потврдува