притисни ентер »

Форс Индија за Строл: Си имаме работа со одличен возач
Форс Индија за Строл: Си имаме работа со одличен возач

Форс Индија за Строл: Си имаме работа со одличен возач

Тимскиот шеф на Форс Индија, Отмар Шафнауер, верува дека Ленс Строл ќе се докаже како голем ресурс за иднината на тимот. Преминот на Строл од Вилијамс во екипата која ја купи неговиот татко, Лоренс Строл, сеуште не е потврден, но канаѓанецот на првата трка во Мелбурн ќе биде во болид на Форс Индија. Многумина ги дебатираат можностите на 20 годишникот