притисни ентер »

Вујовиќ за тоа како го гледа неговиот Вардар: Не сакам Македонците да имаат алиби улоги!
Вујовиќ за тоа како го гледа неговиот Вардар: Не сакам Македонците да имаат алиби улоги!

Вујовиќ за тоа како го гледа неговиот Вардар: Не сакам Македонците да имаат алиби улоги!

Македонскиот шампион Вардар 1961 од наредната сезона ќе има нов тренер и тоа е легендарниот Веселин Вујовиќ. Вујовиќ по трет пат во својата кариера ќе ги предводи „црвено-црните“, но прв пат откако клубот стана двократен европски шампион. Доаѓањето на популарниот Вујо ќе донесе промени, нова енергија, а Црногорецот веќе им задал задачи на младите играчи

Вујовиќ: Посакувам целата постава да биде од Македонци, а странците да гледаат

Вујовиќ: Посакувам целата постава да биде од Македонци, а странците да гледаат

Новиот тренер на македонскиот ракометен шампион Вардар, Веселин Вујовиќ, во интервју за „Балкан хандбал“ зборуваше за составот и очекувањата за новата сезона. Вујовиќ очекува Македонците да ги „гризат“ странците, односно да бидат на исто ниво. „ Имав разговори со младите македонски играчи. Барав оваа лето да одат на боречки спортови. Пивотмените на

Веселин Вујовиќ: Посакувам целата постава да биде од Македонци, па нека странците само гледаат, ма колку и да се платени

Веселин Вујовиќ: Посакувам целата постава да биде од Македонци, па нека странците само гледаат, ма колку и да се платени

Веселин Вујовиќ: Посакувам целата постава да биде од Македонци, па нека странците само гледаат, ма колку и да се платени Новиот тренер на македонскиот ракометен шампион Вардар, Веселин Вујовиќ, во интервју за „Балкан-хандбал“ зборуваше за составот и очекувањата за новата сезона. Вујовиќ очекува Македонците да ги „гризат“ странците, односно да бидат