притисни ентер »

Меси и Ди Марија ќе настапат на Олимписките игри?
Меси и Ди Марија ќе настапат на Олимписките игри?

Меси и Ди Марија ќе настапат на Олимписките игри?

Актуелниот светски шампион Аргентина ќе има својата селекција на Олимписките игри во Париз благодарение на големата победа од 1:0 над Бразил во јужноамериканските квалификации. Тренерот на селекцијата до 23 години, поранешниот играч на Ливерпул и Барселона, Хавиер Маскерано, со победата над Бразил го забележа најголемиот триумф во досегашната тренерска

Меси и Ди Марија ќе настапат на Олимписките игри?

Меси и Ди Марија ќе настапат на Олимписките игри?

Актуелниот светски шампион Аргентина ќе има својата селекција на Олимписките игри во Париз благодарение на големата победа од 1:0 над Бразил во јужноамериканските квалификации. Тренерот на селекцијата до 23 години, поранешниот играч на Ливерпул и Барселона, Хавиер Маскерано, со победата над Бразил го забележа најголемиот триумф во досегашната тренерска

Меси и Ди Марија ќе настапат на Олимписките игри?

Меси и Ди Марија ќе настапат на Олимписките игри?

Актуелниот светски шампион Аргентина ќе има својата селекција на Олимписките игри во Париз благодарение на големата победа од 1:0 над Бразил во јужноамериканските квалификации. Тренерот на селекцијата до 23 години, поранешниот играч на Ливерпул и Барселона, Хавиер Маскерано, со победата над Бразил го забележа најголемиот триумф во досегашната тренерска

Шок во Бразил: Олимпискиот шампион нема да ја брани титулата во Париз

Шок во Бразил: Олимпискиот шампион нема да ја брани титулата во Париз

Фудбалската репрезентација на Бразил (до 23 години) нема да ја брани титулата олимписки победник летово во Париз. Во решавачкиот натпревар од последното, 3. коло од финалната група на јужноамериканскиот квалификациски турнир што се играше во Венецуела, Бразил загуби од најголемиот ривал Аргентина, 0:1. Единствениот гол за репрезентацијата на Аргентина

Бразил загуби од Аргентина и не успеа да се пласира на Олимписките игри во Париз

Бразил загуби од Аргентина и не успеа да се пласира на Олимписките игри во Париз

Бразилската олимписка репрезентација загуби од Аргентина со 1:0 во 3. коло од групната фаза на јужноамериканскиот квалификациски турнир за Олимпијадата 2024 година. Стрелец на единствениот гол беше аргентинскиот напаѓач Лучијано Гундо во 78. минута. Благодарение на оваа победа, Аргентина го освои првото место во последната група со пет бода од три

Меси и Ди Марија ќе настапат на Олимписките игри?

Меси и Ди Марија ќе настапат на Олимписките игри?

Актуелниот светски шампион Аргентина ќе има својата селекција на Олимписките игри во Париз благодарение на големата победа од 1:0 над Бразил во јужноамериканските квалификации. Тренерот на селекцијата до 23 години, поранешниот играч на Ливерпул и Барселона, Хавиер Маскерано, со победата над Бразил го забележа најголемиот триумф во досегашната тренерска

Шок за „кариоките“: Аргентина го остави Бразил без Олимписки игри

Шок за „кариоките“: Аргентина го остави Бразил без Олимписки игри

Бразил е фудбалска велесила и селекција која има најмногу титули на мундијалите, но „кариоките“ во последните две децении не се на висина на задачата и доста често режираат разочарувања за своите фанови. Последното доаѓа од квалификацискиот турнир за Олимписките игри во Париз, турнир на кој и дефинитивно нема да го гледаме последниот освојувач на фудбалскиот

Меси и Ди Марија ќе настапат на Олимписките игри?

Меси и Ди Марија ќе настапат на Олимписките игри?

Актуелниот светски шампион Аргентина ќе има својата селекција на Олимписките игри во Париз благодарение на големата победа од 1:0 над Бразил во јужноамериканските квалификации. Тренерот на селекцијата до 23 години, поранешниот играч на Ливерпул и Барселона, Хавиер Маскерано, со победата над Бразил го забележа најголемиот триумф во досегашната тренерска

Бразил загуби од Аргентина и не успеа да се пласира на Олимписките игри во Париз

Бразил загуби од Аргентина и не успеа да се пласира на Олимписките игри во Париз

Бразилската олимписка репрезентација загуби од Аргентина со 1:0 во 3. коло од групната фаза на јужноамериканскиот квалификациски турнир за Олимпијадата 2024 година. Стрелец на единствениот гол беше аргентинскиот напаѓач Лучијано Гундо во 78. минута. Благодарение на оваа победа, Аргентина го освои првото место во последната група со пет бода од три