притисни ентер »

САД го декласираа „Светот“, Бриџис МВП
САД го декласираа „Светот“, Бриџис МВП

САД го декласираа „Светот“, Бриџис МВП

Со натпреварот помеѓу играчите од САД и остатокот на светот во Чикаго започна Ол стар викендот. Мечот наречен „Ѕвезди во подем“ заврши со победа на САД 151:131. Ова беше шести пат на Ол стар викендот да се игра натпревар во ваков формат, резултатот сега е израмнет на 3:3. Селекцијата на САД одлично го одигра второто полувреме кое го доби со 80:50 со

Олстар-викендот во чест на Коби Брајант

Олстар-викендот во чест на Коби Брајант

Леброн Џејмс и Јанис Антетокоумпо На дресовите на кошаркарите на двата тима ќе стојат бројките што ги носеа Џина и Коби (2 и 24), со по девет ѕвездички на нив (колку што настрадаа луѓе во несреќата) Викендов во „Јунајтед центарот“ во Чикаго ќе се одржи 69-от Олстар-викенд во американската кошаркарска НБА-лига. Од пред две години, официјално тоа не

НБА Ол стар викенд: САД го совладаа Светот во „Rising Star” мечот

НБА Ол стар викенд: САД го совладаа Светот во „Rising Star” мечот

– Тимот на САД беше подобар од екипата  на Светот со 151:131 во мечот на Ѕвездите во подем со кој почна Ол стар викендот во „Јунајтед Центар” во Чикаго. Наградата за МВП во натпреварот насловен како „Rising Star” ја понесе кошаркарот на Шарлот Мајлс Бриџс кој воедно реализира 20 поени, по пет скока и асистенции и три „украдени” топки. Во 2018 година,

САД подобри од Светот, Дончиќ даде кош од својата половина

САД подобри од Светот, Дончиќ даде кош од својата половина

Ѕвездите во подем од САД и Светот го отворија ол-стар викендот, домашните кошаркари победија со 151:131. Ѕвездите во подем од САД и Светот го отворија ол-стар викендот, домашните кошаркари победија со 151:131. Светот одлично го почна мечот, ја доби првата четвртина со 39:30, на полувремето имаа предност од 81:71. Но работите се променија во третиот

САД го декласираа „Светот“, Бриџис МВП

САД го декласираа „Светот“, Бриџис МВП

Со натпреварот помеѓу играчите од САД и остатокот на светот во Чикаго започна Ол стар викендот. Мечот наречен „Ѕвезди во подем“ заврши со победа на САД 151:131. Ова беше шести пат на Ол стар викендот да се игра натпревар во ваков формат, резултатот сега е израмнет на 3:3. Селекцијата на САД одлично го одигра второто полувреме кое го доби со 80:50 со

САД го совладаа Светот во „Rising Star“ мечот на Ол стар

САД го совладаа Светот во „Rising Star“ мечот на Ол стар

Тимот на САД беше подобар од екипата на Светот со 151:131 во мечот на Ѕвездите во подем со кој почна Ол стар викендот во „Јунајтед Центар“ во Чикаго. Наградата за МВП во натпреварот насловен како „Rising Star“ ја понесе кошаркарот на Шарлот Мајлс Бриџс кој воедно реализира 20 поени, по пет скока и асистенции и три „украдени“ топки. Во 2018 година,

Младите НБА ѕвезди одиграа интересен натпревар – Дончиќ погоди од паркингот

Младите НБА ѕвезди одиграа интересен натпревар – Дончиќ погоди од паркингот

Лука Дончиќ го одбележа крајот на првиот дел од натпреварот на младите НБА ѕвезди. Младите кошаркарски ѕвезди кој во петок навечер ја отвараат НБА Олд стар сезоната веќе традиционално, одиграа интересен натпревар. Тимот на „светот“ против тимот на Америка, а крајниот резултат беше во полза на американската екипа (151:131). Првиот дел им припадна на

САД подобри од светската селекција

САД подобри од светската селекција

Со натпреварот помеѓу играчите од САД и остатокот на светот во Чикаго започна Ол стар викендот. Мечот наречен „Ѕвезди во подем“ заврши со победа на САД 151:131. Ова беше шести пат на Ол стар викендот да се игра натпревар во ваков формат, резултатот сега е израмнет на 3:3. Селекцијата на САД одлично го одигра второто полувреме кое го доби со 80:50 со

САД подобри од светската селекција

САД подобри од светската селекција

Со натпреварот помеѓу играчите од САД и остатокот на светот во Чикаго започна Ол стар викендот. Мечот наречен „Ѕвезди во подем“ заврши со победа на САД 151:131. Ова беше шести пат на Ол стар викендот да се игра натпревар во ваков формат, резултатот сега е израмнет на 3:3. Селекцијата на САД одлично го одигра второто полувреме кое го доби со 80:50 со