притисни ентер »

Вработен на кардиохирургија вербално и физички нападнал медицинска сестра и директорот

Вработен на кардиохирургија вербално и физички нападнал медицинска сестра и директорот

Во понеделникот претпладнето околу 10 часот во СВР Скопје добиена е пријава од Клиниката за кардиохирургија дека С.Ј., вработен во клиниката, вербално нападнал медицинска сестра, а потоа физички го нападнал М.Ш., директор на клиниката, по што ја напуштил клиниката и самиот се пријавил во ПС Центар. Известен е јавен обвинител и се преземаат мерки за

Вработен на кардиохирургија вербално и физички нападнал медицинска сестра и директорот

Вработен на кардиохирургија вербално и физички нападнал медицинска сестра и директорот

Во понеделникот претпладнето околу 10 часот во СВР Скопје добиена е пријава од Клиниката за кардиохирургија дека С.Ј., вработен во клиниката, вербално нападнал медицинска сестра, а потоа физички го нападнал М.Ш., директор на клиниката, по што ја напуштил клиниката и самиот се пријавил во ПС Центар. Известен е јавен обвинител и се преземаат мерки за

Инцидент меѓу докторите Сашко Јовев и Марјан Шокаровски: Кој кого нападнал на Кардиохирургија?

Инцидент меѓу докторите Сашко Јовев и Марјан Шокаровски: Кој кого нападнал на Кардиохирургија?

Фото: Маја Јаневска-Илиева Проф.д-р Сашко Јовев, кардиохирург и вработен на Кардиохирургија, потврди дека бил дел од расправија со директорот Марјан Шокаровски. Меѓутоа, како што изјави за „Нова Македонија“, вели дека никој никого физички не нападнал. Д-р Шокаровски пак, вели, дека во интерес на истрагата во моментов не дава изјави Вработен на Клиниката

Поранешниот директор Јовев со глава го удрил сегашниот директор на Кардиохирургија

Поранешниот директор Јовев со глава го удрил сегашниот директор на Кардиохирургија

Вработен на Клиниката за кардиохирургија, со иницијали С.Ј. денеска, околу 10 часот, прво вербално нападнал медицинска сестра, а потоа физички го нападнал М.Ш., директор на клиниката, по што ја напуштил клиниката и самиот се пријавил во полициската стација Центар, известуваат од МВР. Од она што го дознаваме, напаѓачот бил Сашко Јовев, поранешниот директор

МВР: Од Клиниката за кардиологија пријавено дека поранешниот директор Јовев физички го нападнал актуелниот Марјан Шокаровски

МВР: Од Клиниката за кардиологија пријавено дека поранешниот директор Јовев физички го нападнал актуелниот Марјан Шокаровски

Скопје, 18. септември 2023 (ОХРИДПРЕС) – Од Министерството за внатрешни работи (МВР) денеска излегоа со соопштение дека од Клиниката за кардиохиругија, денеска во 10:00 часот пристигнала пријава дека поранешниот директор на кардиохирургија, доктор Сашко Јовев вербално нападнал медицинска сестра и физички го нападнал актуелниот директор Марјан Шокаровски

Сашко Јовев за „Фокус“: Не е точно дека сум нападнал некого, жртва сум на секојдневен мобинг и од стрес лежам на Кардиологија

Сашко Јовев за „Фокус“: Не е точно дека сум нападнал некого, жртва сум на секојдневен мобинг и од стрес лежам на Кардиологија

Не е точно дека јас сум нападнал некого. Практично, јас пријавив вербален напад и само буткање во кое имам повреда на окото од лупите на колегата, вели во изјава за „Фокус“ кардиохирургот и поранешен директор на Клиниката за кардиохирургија во Скопје, Сашко Јовев. Неговата изјава следува откако претходно денеска Министерството за внатрешни работи (МВР)

Докторите Шокаровски и Јовев со свои верзии за наводната тепачка на Кардиохирургија

Докторите Шокаровски и Јовев со свои верзии за наводната тепачка на Кардиохирургија

Денеска претпладне разрешениот директор, Сашко Јовев физички го нападнал неговиот наследник, Марјан Шокаровски на Клиниката, информираат од Министерството за внатрешни работи.. Околу 10 часот во СВР Скопје добиена е пријава од Клиниката за кардиохирургија дека С.Ј. вербално нападнал медицинска сестра, а потоа физички го нападнал директорот М.Ш., по

Вербално нападната сестра, истепан директор – ИНЦИДЕНТ НА КАРДИО ХИРУРГИЈА, потврди и министерот

Вербално нападната сестра, истепан директор – ИНЦИДЕНТ НА КАРДИО ХИРУРГИЈА, потврди и министерот

За инцидентот којшто утрово се случил на Клиниката за кардиохирургија е запознаен и министерот за здравство, Фатмир Меџити. Оваа вест штотуку ја потврдија од ресорното министерство преку соопштение испратено до медиумите. „Министерството за здравство ја имформира јавноста дека денеска на Клиниката за кардиохирургија се случил инцидент за што е известена