притисни ентер »

Вилијамс: Бев како уплашен ѕвер, таа играше како луда
Вилијамс: Бев како уплашен ѕвер, таа играше како луда

Вилијамс: Бев како уплашен ѕвер, таа играше како луда

Таа играше како луда. Честитки за Симона. Јас бев како уплашен ѕвер. Пред играта на Халеп може само да се симне шапката, изјави Вилијамс по натпреварот. Американката Серена Вилијамс по поразот во финалето на Вимблдон од романската тенисерка Симона Халеп (2:6, 2:6) се спореди со исплашениот ѕвер. – Таа играше како луда. Честитки за Симона. Јас бев како

Серена: Бев како уплашен ѕвер

Серена: Бев како уплашен ѕвер

Американката Серена Вилијамс по поразот во финалето на Вимблдон од романската тенисерка Симона Халеп (2:6, 2:6) се спореди со исплашениот ѕвер. – Таа играше како луда. Честитки за Симона. Јас бев како уплашен ѕвер. Пред играта на Халеп може само да се симне шапката, изјави Вилијамс по натпреварот. За прв пат една тенисерка од Романија стана победник

Серена: Бев како уплашен ѕвер

Серена: Бев како уплашен ѕвер

Американката Серена Вилијамс по поразот во финалето на Вимблдон од романската тенисерка Симона Халеп (2:6, 2:6) се спореди со исплашениот ѕвер. – Таа играше како луда. Честитки за Симона. Јас бев како уплашен ѕвер. Пред играта на Халеп може само да се симне шапката, изјави Вилијамс по натпреварот. За прв пат една тенисерка од Романија стана победник

Серена: Бев како уплашен ѕвер

Серена: Бев како уплашен ѕвер

Американката Серена Вилијамс по поразот во финалето на Вимблдон од романската тенисерка Симона Халеп (2:6, 2:6) се спореди со исплашениот ѕвер. – Таа играше како луда. Честитки за Симона. Јас бев како уплашен ѕвер. Пред играта на Халеп може само да се симне шапката, изјави Вилијамс по натпреварот. За прв пат една тенисерка од Романија стана победник

Халеп играше како луда, рече Серена Вилијамс по тешкиот пораз во финалето на Вимблдон

Халеп играше како луда, рече Серена Вилијамс по тешкиот пораз во финалето на Вимблдон

Симона Халеп ја освои својата прва титула на Вимблдон откако за помалку од еден час игра ја прегази Серена Вилијамс во финалето. Вилијамс, која уште еднаш не успеа да го израмни рекордот на Маргарет Корт од 24 гренд слем титули, не личеше на себеси и беше поразена со 2:6, 2:6 за само 56 минути. Халеп стигна до титулата со само еден загубен сет на целиот

Серена Вилијамс: Бев како уплашен ѕвер

Серена Вилијамс: Бев како уплашен ѕвер

Американката Серена Вилијамс по поразот во финалето на Вимблдон од романската тенисерка Симона Халеп (2:6, 2:6) се спореди со исплашениот ѕвер. „Таа играше како луда. Честитки за Симона. Јас бев како уплашен ѕвер. Пред играта на Халеп може само да се симне шапката“, изјави Вилијамс по натпреварот. За прв пат една тенисерка од Романија стана победник

Серена: Бев како уплашен ѕвер

Серена: Бев како уплашен ѕвер

Американката Серена Вилијамс по поразот во финалето на Вимблдон од романската тенисерка Симона Халеп (2:6, 2:6) се спореди со исплашениот ѕвер. – Таа играше како луда. Честитки за Симона. Јас бев како уплашен ѕвер. Пред играта на Халеп може само да се симне шапката, изјави Вилијамс по натпреварот. За прв пат една тенисерка од Романија стана победник

Серена: Халеп играше како „луда“

Серена: Халеп играше како „луда“

Романката Симона Халеп ја освои својата прва титула на Вимблдон, откако за помалку од еден час игра ја совлата Американката Серена Вилијамс со 6:2, 6:2. Со ова вилијамс уште еднаш не успеа да го израмни рекордот на Маргарет Корт од 24 грен слем титули. Ова беше мојот најдобар меч. Мајка ми отсекогаш сонувала за ова. Тој ден дојде и таа беше тука, рече

55 минути и беа потребни на Халеп да ја размонтира Серена за првенец на Вимблдон

55 минути и беа потребни на Халеп да ја размонтира Серена за првенец на Вимблдон

Романската тенисерка Симоне Халеп одигра веројатно еден од најдобрите натпревари во кариерата, со тоа што денеска во финалето, буквално ја прегази за неполн час Американката Серена Вилијамс. Халеп на Серена и препушти само 4 гема и за 55 минути веќе го имаше престижниот трофеј на Вимблдон, кој и е прв во кариерата овде. Треба да се посочи дека статистиката

Серена: Таа играше како луда, јас бев како уплашен ѕвер

Серена: Таа играше како луда, јас бев како уплашен ѕвер

Американката Серена Вилијамс по поразот во финалето на Вимблдон од романската тенисерка Симона Халеп (2:6, 2:6) се спореди со исплашениот ѕвер. – Таа играше како луда. Честитки за Симона. Јас бев како уплашен ѕвер. Пред играта на Халеп може само да се симне шапката, изјави Вилијамс по натпреварот. За прв пат една тенисерка од Романија стана победник