притисни ентер »

Рекордни 594 новозаразени, од компликации со Ковид-19 починаа тројца пациенти
Рекордни 594 новозаразени, од компликации со Ковид-19 починаа тројца пациенти

Рекордни 594 новозаразени, од компликации со Ковид-19 починаа тројца пациенти

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа на територијата на нашата држава се направени 2.617 тестирања, а регистрирани се 594 нови случаи на Ковид-19 во Скопје-303, Куманово-22, Дебар-5, Штип-13, Прилеп-19, Тетово-26, Струга-12, Велес-17, Битола-18, Охрид-10, Кавадарци-7, Гостивар-12,Гевгелија-13, Струмица-34, Крива Паланка-7,

Нов црн рекорд: 594 новозаразени, починале 3 пациенти од вирусот

Нов црн рекорд: 594 новозаразени, починале 3 пациенти од вирусот

Министерството за здравство информира дека во Македонија последните 24 часа се направени 2.617 тестирања, а регистрирани се 594 нови случаи на Ковид-19 во Скопје-303, Куманово-22, Дебар-5, Штип-13, Прилеп-19, Тетово-26, Струга-12, Велес-17, Битола-18, Охрид-10, Кавадарци-7, Гостивар-12,Гевгелија-13, Струмица-34, Крива Паланка-7, Радовиш-6, Кочани-18,

Од Ковид-19 во болница се лекуваат 452 пациенти

Од Ковид-19 во болница се лекуваат 452 пациенти

Фото: Б. Грданоски На Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 11 пациенти. Вкупно се хоспитализирани 95 пациенти. На кислородна поддршка се 65 пациенти, нема пациенти на механичка вентилација. Во болницата во Козле хоспитализирани се 9 деца и 9 мајки позитивни на Ковид-19, една мајка суспектна на вирусот. Во ГОБ „8 Септември“ има 7 приеми,

Рекордни 594 новозаразени, од компликации со Ковид-19 починаа тројца пациенти

Рекордни 594 новозаразени, од компликации со Ковид-19 починаа тројца пациенти

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2617 тестирања, а регистрирани се 594 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-303, Куманово-22, Дебар-5, Штип-13, Прилеп-19, Тетово-26, Струга-12, Велес-17, Битола-18, Охрид-10, Кавадарци-7, Гостивар-12,Гевгелија-13, Струмица-34, Крива Паланка-7, Радовиш-6, Кочани-18, Пробиштип-3,

Рекордни 594 новозаразени

Рекордни 594 новозаразени

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2617 тестирања, а регистрирани се 594 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-303, Куманово-22, Дебар-5, Штип-13, Прилеп-19, Тетово-26, Струга-12, Велес-17, Битола-18, Охрид-10, Кавадарци-7, Гостивар-12,Гевгелија-13, Струмица-34, Крива Паланка-7, Радовиш-6, Кочани-18, Пробиштип-3,

Нови 594 случаи на ковид-19 од кои 303 Во Скопје, починаа тројца пациенти

Нови 594 случаи на ковид-19 од кои 303 Во Скопје, починаа тројца пациенти

Денеска се регистрирани 594 нови случаи на ковид 19 од 2.617 тестирања, починаа три лица. Од новите заболени 303 се од Скопје,  Куманово-22, Дебар-5, Штип-13, Прилеп-19, Тетово-26, Струга-12, Велес-17, Битола-18, Охрид-10, Кавадарци-7, Гостивар-12,Гевгелија-13, Струмица-34, Крива Паланка-7, Радовиш-6, Кочани-18, Пробиштип-3, Демир Хисар-2, Пехчево-1,

Нов црн рекорд: 594 новозаразени од коронавирусот

Нов црн рекорд: 594 новозаразени од коронавирусот

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2.617  тестирања, а регистрирани се 594 нови случаи на ковид-19. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 162 оздравени пациенти. Во болнички услови починати се три лица. Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2.617  тестирања,

594 новозаразени од Ковид-19, починати се 3 лица

594 новозаразени од Ковид-19, починати се 3 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2617 тестирања, а регистрирани се 594 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје-303, Куманово-22, Дебар-5, Штип-13, Прилеп-19, Тетово-26, Струга-12, Велес-17, Битола-18, Охрид-10, Кавадарци-7, Гостивар-12,Гевгелија-13, Струмица-34, Крива Паланка-7, Радовиш-6, Кочани-18, Пробиштип-3,

Рекордни 594 новозаразени од Ковид-19, починаа тројца пациенти

Рекордни 594 новозаразени од Ковид-19, починаа тројца пациенти

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2.617 тестирања, а регистрирани се 594 нови случаи на Ковид-19 во Скопје-303, Куманово-22, Дебар-5, Штип-13, Прилеп-19, Тетово-26, Струга-12, Велес-17, Битола-18, Охрид-10, Кавадарци-7, Гостивар-12,Гевгелија-13, Струмица-34, Крива Паланка-7, Радовиш-6, Кочани-18, Пробиштип-3,

Нов црн рекорд: 594 нови случаи на ковид 19, тројца починати

Нов црн рекорд: 594 нови случаи на ковид 19, тројца починати

Во: Скопје-303, Куманово-22, Дебар-5, Штип-13, Прилеп-19, Тетово-26, Струга-12, Велес-17, Битола-18, Охрид-10, Кавадарци-7, Гостивар-12,Гевгелија-13, Струмица-34, Крива Паланка-7, Радовиш-6, Кочани-18, Пробиштип-3, Демир Хисар-2, Пехчево-1, Берово-2, Валандово-7, Виница-2, Делчево-5, Кратово-1, Свети Николе-2, Кичево-17, Ресен-7, Неготино-3. Денеска