притисни ентер »

„Нетфликс“ секоја недела во наредните 12 месеци со по еден нов филм
„Нетфликс“ секоја недела во наредните 12 месеци со по еден нов филм

„Нетфликс“ секоја недела во наредните 12 месеци со по еден нов филм

Од компанијата „Нетфликс“ ветуваат дека ќе се обидат да нѐ забавуваат оваа година, пренесува „Си-Ен-Ен“. Стриминг сервисот ги објави плановите за оваа година во вторник, ветувајќи дека секоја недела во следните 12 месеци, корисниците ќе имаат можност да гледаат нов филм. Некои од филмовите кои допрва ќе ги гледаме на „Нетфлис“ го вклучуваат вестернот

„Netflix“ со одлична вест за филмоманите: Секоја седмица ќе објавува нов филм до крајот на 2021 година

„Netflix“ со одлична вест за филмоманите: Секоја седмица ќе објавува нов филм до крајот на 2021 година

„Netflix“ ветува дека ќе се обиде да не забавува оваа година. Стриминг платформата вчера објави дека има план секоја седмица да објавува нов филм, во следните 12 месеци. Листата на филмови го вклучува вестерн филмот „The Harder They Fall“ во кој се појавуваат Реџина Кинг, Идрис Елба и Џонатан Мејорс, а Лин Мануел Миранда и Хали Бери премиерно ќе дебитираат

Нетфликс ветува по еден нов филм секоја седмица

Нетфликс ветува по еден нов филм секоја седмица

Стрим-платформата Нетфликс се заложи дека ќе објавува најмалку по еден нов филм секоја недела оваа 2021 година. „Нетфликс секоја недела ќе ви претставува нов филм во кој ќе глумат некои од најголемите филмски sвезди. Најмалку 70 нови наслови ќе се појават оваа година“, се вели во соопштението на компанијата на нивната интернет-страница. Меѓу sвездите

„Нетфликс“ ќе има премиера на најмалку еден филм секоја недела во 2021

„Нетфликс“ ќе има премиера на најмалку еден филм секоја недела во 2021

„Нетфликс“ најави досега невидена офанзива на пазарот и голем број нови филмови од сопствена продукција оваа година. Стриминг сервисот објави дека секоја недела во 2021 година ќе има премиера на најмалку еден филм. Станува збор за 71 нов наслов од најразлични жанрови. Од нив, 52 се на англиски јазик, а осум се анимирани филмови. Бројката нови филмови

Нетфликс ќе биде главно место за нови филмови во 2021

Нетфликс ќе биде главно место за нови филмови во 2021

САД – Стрим-платформата Нетфликс се заложи дека ќе објавува најмалку по еден нов филм секоја недела оваа 2021 година. „Нетфликс секоја недела ќе ви претставува нов филм во кој ќе глумат некои од најголемите филмски sвезди. Најмалку 70 нови наслови ќе се појават оваа година“, се вели во соопштението на компанијата на нивната интернет-страница. Меѓу

Нетфликс ветува по еден нов филм секоја седмица

Нетфликс ветува по еден нов филм секоја седмица

Стрим-платформата Нетфликс се заложи дека ќе објавува најмалку по еден нов филм секоја недела оваа 2021 година. „Нетфликс секоја недела ќе ви претставува нов филм во кој ќе глумат некои од најголемите филмски sвезди. Најмалку 70 нови наслови ќе се појават оваа година“, се вели во соопштението на компанијата на нивната интернет-страница. Меѓу sвездите

„Нетфликс“ ќе доминира во 2021 со нови филмови секоја недела, цела година

„Нетфликс“ ќе доминира во 2021 со нови филмови секоја недела, цела година

Во 30-тите и 40-тите години од минатиот век, филмското студио „МГМ“ испумпуваше 50 нови филмови годишно, од кои повеќето ги имаа најголемите светски sвезди во тоа време: Џуди Гарланд, Клерк Гејбл, Спенсер Трејси и безброј други. Ко-основачoт и главен извршен директор на „МГМ“, Луис Б. Мајер, се пофали дека студиото има „повеќе sвезди отколку што има

Нетфликс ветува по еден нов филм секоја седмица

Нетфликс ветува по еден нов филм секоја седмица

Стрим-платформата Нетфликс се заложи дека ќе објавува најмалку по еден нов филм секоја недела оваа 2021 година. „Нетфликс секоја недела ќе ви претставува нов филм во кој ќе глумат некои од најголемите филмски sвезди. Најмалку 70 нови наслови ќе се појават оваа година“, се вели во соопштението на компанијата на нивната интернет-страница. Меѓу sвездите

Нетфликс ветува по еден нов филм секоја седмица

Нетфликс ветува по еден нов филм секоја седмица

Стрим-платформата Нетфликс се заложи дека ќе објавува најмалку по еден нов филм секоја недела оваа 2021 година. -Нетфликс секоја недела ќе ви претставува нов филм во кој ќе глумат некои од најголемите филмски sвезди. Најмалку 70 нови наслови ќе се појават оваа година, се вели во соопштението на компанијата на нивната интернет-страница. Меѓу sвездите

Netflix подготвува голема филмска година

Netflix подготвува голема филмска година

Стриминг платформата Netflix објави дека ќе прикажат дури 70 филмови во 2021 година. Ваквата состојба стана можна во 2020 година, бидејќи киносалите не работат поради пандемијата на коронавирусот. На списокот со филмови е вклучен и „Red Notice“ во кој играат Двејн Џонсон, Рајан Рејнолдс и Гал Гадот, како и продолженија на романтичните комедии „The