притисни ентер »

Халанд и Борусија уриваат рекорди
Халанд и Борусија уриваат рекорди

Халанд и Борусија уриваат рекорди

Борусија Дортмунд синоќа ја прекина серијата од два порази во Бундеслигата. „Милионерите“ убедливо го поразија Ајнтрахт со 4:0. Пишчек, Санчо, Халанд и Гереро ги постигнаа головите за Борусија. Норвашката сензација Халанд ја продолжи неверојатната серија во дресот на Борусија. Тој во Дортмунд пристигна во јануари, досега одиграл шест натпревари и постигнал

Халанд и Борусија продолжуваат да рушат рекорди во Бундеслигата

Халанд и Борусија продолжуваат да рушат рекорди во Бундеслигата

Ерлинг Халанд ја продолжува неверојатната голгетерска серија по пристигнувањето во Борусија Дортмунд, откако синоќа повторно беше стрелец на еден од четирите гола за победа на неговиот тим од 4:0 против Ајнтрахт. За Холанѓанецот ова е деветти гол на шест настапи во сите натпреварувања откако пред само месец дена го облече дресот на Борусија, додека

Халанд и Борусија продолжуваат да рушат рекорди во Бундеслигата

Халанд и Борусија продолжуваат да рушат рекорди во Бундеслигата

Ерлинг Халанд ја продолжува неверојатната голгетерска серија по пристигнувањето во Борусија Дортмунд, откако синоќа повторно беше стрелец на еден од четирите гола за победа на неговиот тим од 4:0 против Ајнтрахт. За Холанѓанецот ова е деветти гол на шест настапи во сите натпреварувања откако пред само месец дена го облече дресот на Борусија, додека

Борусија и Халанд продолжија со рушење рекорди

Борусија и Халанд продолжија со рушење рекорди

Екипата на Борусија Дортмунд на убедлив начин освои три нови бода во дуелот со Ајнтрахт Франкфурт . Меѓу стрелците на погодоците одново се најде новото засилување Ерлинг Халанд . Норвежанецот погоди за 3-0 и испиша историја во Бундеслигата. 19-годишникот стана првиот фудбалер со осум погодоци на првите пет настапи во германското првенство. haland.jpg

Халанд и Борусија продолжуваат да рушат рекорди во Бундеслигата

Халанд и Борусија продолжуваат да рушат рекорди во Бундеслигата

Ерлинг Халанд ја продолжува неверојатната голгетерска серија по пристигнувањето во Борусија Дортмунд, откако синоќа повторно беше стрелец на еден од четирите гола за победа на неговиот тим од 4:0 против Ајнтрахт. За Холанѓанецот ова е деветти гол на шест настапи во сите натпреварувања откако пред само месец дена го облече дресот на Борусија, додека

Халанд со деветти гол во шест меча, Дортмунд го „прегази“ Ајнтрахт

Халанд со деветти гол во шест меча, Дортмунд го „прегази“ Ајнтрахт

Борусија Дортмунд стигна до убедлива 4:0 победа над Ајнтрахт Франкфурт во првиот меч од 22. коло во Бундеслигата за да се искачи на второто место на табелата со само поен помалку од Баерн Минхен, кој во недела гостува на Келн. Покрај победата, повторно вест е норвешкиот супер-талентиран напаѓач Ерлинг Халанд, кој повторно постигна гол за „милионерите“,

Халанд со деветти гол во шест меча, Дортмунд го „прегази“ Ајнтрахт

Халанд со деветти гол во шест меча, Дортмунд го „прегази“ Ајнтрахт

Борусија Дортмунд стигна до убедлива 4:0 победа над Ајнтрахт Франкфурт во првиот меч од 22. коло во Бундеслигата за да се искачи на второто место на табелата со само поен помалку од Баерн Минхен, кој во недела гостува на Келн. Покрај победата, повторно вест е норвешкиот супер-талентиран напаѓач Ерлинг Халанд, кој повторно постигна гол за „милионерите“,

Борусија (Д) покажа дека не се откажа од титулата

Борусија (Д) покажа дека не се откажа од титулата

Тотална доминација и убедлива победа за фудбалерите на Борусија (Д) на вечерашниот меч од 22. коло на германската Бундеслига. „Милионерите“ го „масакрираа“ Ајнтрахт со 4:0 и покажаа дека минатонеделниот неуспех во Леверкузен беше само момент на слабост. Лусиен Фавре успеа да го врати победничкиот менталитет кај своите играчи, а овој пат и да не дозволи

Борусија Д супериорна во дуелот со Ајнтрахт

Борусија Д супериорна во дуелот со Ајнтрахт

Фудбалерите на Борусија од Дортмунд во првиот натпревар од 22-то коло на германската првенство на свој терен со 4:0 го совладаа Ајнтрахт од Франкфурт. Погодоците а за „Милионерите“ ги постигнаа Лукас Пишчек во 3, Џејдон Санчо во 49, Ерлинг Хааланд во 54 и Рафаел Гвереиро во 74 минута. Со оваа победа Борусија стаса на втората позиција на табелата со

Борусија (Д) покажа дека не се откажа од титулата

Борусија (Д) покажа дека не се откажа од титулата

Тотална доминација и убедлива победа за фудбалерите на Борусија (Д) на вечерашниот меч од 22. коло на германската Бундеслига. „Милионерите“ го „масакрираа“ Ајнтрахт со 4:0 и покажаа дека минатонеделниот неуспех во Леверкузен беше само момент на слабост. Лусиен Фавре успеа да го врати победничкиот менталитет кај своите играчи, а овој пат и да не дозволи