притисни ентер »

Ексцентричната мода на Коачела
Ексцентричната мода на Коачела

Ексцентричната мода на Коачела

Коачела е еден од најпрофитабилните светски фестивали, каде што настапуваат најпознатите светски музички ѕвезди, но и музичари во подем, со што секое издание соборува рекорди во посетеноста, како и во заработката. Во текот на изминатите 20 години, самиот фестивал на многу начини се претвори во модна ревија, каде терените стануваат писта.

Коачела манија на Инстаграм

Коачела манија на Инстаграм

Еден од најголемите и најфамозни светски музички фестивали Коачела (Индио, Калифорнија), стартуваше овој викенд со одлична програма, па без изнанадување беше главна дестинација и на познатите личности од шоу бизнис индустријата. Секоја година фестивалската мода на Коачела е во фокусот исто толку колку и музичките артисти на сцена, па фузијата на различни

Селена Гомез изненади на Коачела во необично издание

Селена Гомез изненади на Коачела во необично издание

Сезоната на фестивалите официјално е отворена, а овој викенд започна познатиот фестивал Коачела кој секоја пролет се одржува во истоимената пустинска долина во јужна Калифорнија и каде настапуваат најпознатите светски музички имиња. Иако не била на листата на овогодинешни ѕвезди, најголемо внимание на првиот ден од фестивалот привлече пејачката Селена

Селена Гомез изненадно се појави на Коачела во необично фестивалско издание

Селена Гомез изненадно се појави на Коачела во необично фестивалско издание

Сезоната на фестивалите официјално е отворена. Овој викенд започна познатиот фестивал Коачела кој секоја пролет се одржува во истоимената пустинска долина во јужна Калифорнија и каде настапуваат најпознатите светски музички имиња. Иако не била на листата на овогодинешни ѕвезди, најголемо внимание на првиот ден од фестивалот привлече пејачката Селена