притисни ентер »

Момче натепа девојка во Куманово
Момче натепа девојка во Куманово

Момче натепа девојка во Куманово

Mлад дечко со шутирање натепа девојка во Куманово, а снимките попладнево беа објавени на социјалните мрежи. Подоцна дечкото беше нападнат од друго момче. СВР Куманово по споделувањето на видеата соопшти дека презема соодветни мерки и активности за расчистување на случајот. „За настанот е известен јавен обвинител, а извршен е службен разговор со напаѓачот

Момче натепа девојка во Куманово

Момче натепа девојка во Куманово

Mлад дечко со шутирање натепа девојка во Куманово, а снимките попладнево беа објавени на социјалните мрежи. Подоцна дечкото беше нападнат од друго момче. СВР Куманово по споделувањето на видеата соопшти дека презема соодветни мерки и активности за расчистување на случајот. „За настанот е известен јавен обвинител, а извршен е службен разговор со напаѓачот

Момче натепа девојка во Куманово

Момче натепа девојка во Куманово

Mлад дечко натепа девојка во Куманово, а снимките попладнево беа објавени на социјалните мрежи. Подоцна дечкото беше нападнат од друго момче. СВР Куманово по споделувањето на видеата соопшти дека презема соодветни мерки и активности за расчистување на случајот. – За настанот е известен јавен обвинител, а извршен е службен разговор со напаѓачот кој

МВР: Се преземаат мерки за расчистување на случајот со напад врз девојка во Куманово

МВР: Се преземаат мерки за расчистување на случајот со напад врз девојка во Куманово

Од МВР велат дека за настанот е известен јавен обвинител и извршен е службен разговор со напаѓачот кој физички нападнал девојка, а во врска со случајот ќе биде извршен разговор и со други лица и по документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок. /МИА

МВР за тепачката во Куманово: Известен е јавен обвинител, ќе следува соодветен поднесок

МВР за тепачката во Куманово: Известен е јавен обвинител, ќе следува соодветен поднесок

Министерството за внатрешни работи вечерва се огласи после инцидентот што се случи во Куманово, кога едно момче нападна девојка, по што доби ќотек од друго лице. Според полицијата, за настанот е известен јавен обвинител, а извршен е службен разговор со напаѓачот кој физички ја нападнал девојката. – Во врска со случајот ќе биде извршен разговор и со

МВР: Се преземаат мерки за расчистување на случајот со напад врз девојка во Куманово

МВР: Се преземаат мерки за расчистување на случајот со напад врз девојка во Куманово

Во врска со случајот на насилство во Куманово кој денеска се споделува на социјалните мрежи, СВР Куманово презема соодветни мерки и активности за расчистување на случајот, информираат од Министерството за внатрешни работи. Од МВР велат дека за настанот е известен јавен обвинител и извршен е службен разговор со напаѓачот кој физички нападнал девојка,

МВР за случајот на насилство во Куманово: Извршен е разговор со напаѓачот кој физички ја нападна девојката

МВР за случајот на насилство во Куманово: Извршен е разговор со напаѓачот кој физички ја нападна девојката

Во врска со случајот на насилство во Куманово кој денеска се споделува на социјалните мрежи, СВР Куманово презема соодветни  мерки и активности за расчистување на случајот. За настанот е известен јавен обвинител, а извршен е службен разговор со напаѓачот кој физички ја нападнал девојката. Во врска со случајот ќе биде извршен разговор и со други лица

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Момче тепа девојка, а потоа добива ќотек од друго момче

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Момче тепа девојка, а потоа добива ќотек од друго момче

На социјалните мрежи се појави видео од два последнователни настани на кои може да се види како момче тепа  девојка, а подоцна истото момче добива ќотек од друго момче. Не е познато кога се снимени видеата, а според коментарите на граѓаните, настанот се случил во Куманово, зад Центарот за култура „Трајко Прокопиев“. Попладнево и МВР го прокоментира

МВР за тепачката во Куманово: Известен е јавен обвинител, ќе следува соодветен поднесок

МВР за тепачката во Куманово: Известен е јавен обвинител, ќе следува соодветен поднесок

Во врска со случајот на насилство во Куманово кој денеска се споделува на социјалните мрежи, СВР Куманово презема соодветни мерки и активности за расчистување на случајот. За настанот е известен јавен обвинител, а извршен е службен разговор со напаѓачот кој физички ја нападнал девојката. Во врска со случајот ќе биде извршен разговор и со други лица