притисни ентер »

Лукаку донесе нова победа за Интер, Јувентус посилен од Наполи
Лукаку донесе нова победа за Интер, Јувентус посилен од Наполи

Лукаку донесе нова победа за Интер, Јувентус посилен од Наполи

Интер се наоѓа на чекор до освојувањето на титулата од Серија А, откако стигнаа до сигурна 2:1 победа над Сасуоло да се одвојат 11 поени пред Милан на табелата, додека Јувентус, во тоа што беше најавуван како клучен меч за иднината на Андреа Пирло стигна до 2:1 победа над Наполи. Ромелу Лукаку повторно беше прва ѕвезда за тимот на Антонио Конте, откако

Јуве го доби одложеното дерби со Наполи, Интер сигурен против Сасуоло

Јуве го доби одложеното дерби со Наполи, Интер сигурен против Сасуоло

Италијанскиот шампион Јувентус со 2:1 го доби двапати одложуваниот дуел со Наполи од 3. коло во италијанската Серија А. Вечерва на својот стадион, фудбалерите на Пирло славеа над момците на Гатузо во меч кој беше од посебно значење и за двата состави во битката за место во Лигата на шампионите следната сезона. Јуве поведе со голот на Роналдо во 13

Лукаку донесе нова победа за Интер, Јувентус посилен од Наполи

Лукаку донесе нова победа за Интер, Јувентус посилен од Наполи

Интер се наоѓа на чекор до освојувањето на титулата од Серија А, откако стигнаа до сигурна 2:1 победа над Сасуоло да се одвојат 11 поени пред Милан на табелата, додека Јувентус, во тоа што беше најавуван како клучен меч за иднината на Андреа Пирло стигна до 2:1 победа над Наполи. Ромелу Лукаку повторно беше прва ѕвезда за тимот на Антонио Конте, откако

Јуве го доби одложеното дерби со Наполи, Интер сигурен против Сасуоло

Јуве го доби одложеното дерби со Наполи, Интер сигурен против Сасуоло

Италијанскиот шампион Јувентус со 2:1 го доби двапати одложуваниот дуел со Наполи од 3. коло во италијанската Серија А. Вечерва на својот стадион, фудбалерите на Пирло славеа над момците на Гатузо во меч кој беше од посебно значење и за двата состави во битката за место во Лигата на шампионите следната сезона. Јуве поведе со голот на Роналдо во 13

Јувентус го победи Наполи, Пирло може да здивне

Јувентус го победи Наполи, Пирло може да здивне

Јувентус со 2-1 го доби заостанатиот натпревар против Наполи, со истиот резултат Интер го совлада Сасуоло и направи уште еден чекор поблиску до Скудетото. Јувентус со 2-1 го доби заостанатиот натпревар против Наполи, со истиот резултат Интер го совлада Сасуоло и направи уште еден чекор поблиску до Скудетото. Андреа Пирло беше под голем притисок пред

Лукаку донесе нова победа за Интер, Јувентус посилен од Наполи

Лукаку донесе нова победа за Интер, Јувентус посилен од Наполи

Интер се наоѓа на чекор до освојувањето на титулата од Серија А, откако стигнаа до сигурна 2:1 победа над Сасуоло да се одвојат 11 поени пред Милан на табелата, додека Јувентус, во тоа што беше најавуван како клучен меч за иднината на Андреа Пирло стигна до 2:1 победа над Наполи. Ромелу Лукаку повторно беше прва ѕвезда за тимот на Антонио Конте, откако

ВАР повторно во главна улога, Интер со котроверзен гол стигна до победа против Сасуоло

ВАР повторно во главна улога, Интер со котроверзен гол стигна до победа против Сасуоло

Екипата на Интер продолжи со одличните резултати во Серија А и ја забележа осмата победа во низа откако со 2:1 славеше против Сасуоло на „Џузепе Меаца“. Творци на победата за  „нероазурите“ беа напаѓачите Ромелу Лукаку и Лаутаро Мартинез кои постигнаа по еден гол во двете полувремиња и донесоа мирен финиш за тимот на Интер. Капка надеж за гостинскиот

Дибала се врати со гол, Јувентус го победи Наполи

Дибала се врати со гол, Јувентус го победи Наполи

Јувентус успеа да го победи Наполи во заостанатиот натпревар од првиот дел на сезоната (2:1), а Пауло Дибала со погодок го одбележа враќањето во тимот. Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас повторно доби мала минутажа и влезе во игра во 76. минута. По подолго време, тимот на Андреа Пирло одигра поквалитетен натпревар и по првата нереализирана шанса

Пирло се спаси: Супер-гол на Дибала, Јуве го победи Наполи, 15 минути за Елмас…

Пирло се спаси: Супер-гол на Дибала, Јуве го победи Наполи, 15 минути за Елмас…

Андреа Пирло си го зачува, засега, тренерското столче во Јувентус откако ја доби дерби-пресметката со Наполи во Серија А. „Старата дама“ триумфираше со 2-1 во натпревар во кој македонскиот репрезентативец Елиф Елмас ги одигра последните 15 минути за „наполитанците“. Јувентус до предност дојде со голот на Кристијано Роналдо уште во 13. минута… Дибала

Јувентус го доби дербито со Наполи, Пирло може да здивне

Јувентус го доби дербито со Наполи, Пирло може да здивне

Јувентус со 2-1 го доби заостанатиот натпревар против Наполи, со истиот резултат Интер го совлада Сасуоло и направи уште еден чекор поблиску до Скудетото. Андреа Пирло беше под голем притисок пред дербито со Наполи, се шпекулираше и дека може да добие отказ ако Јувентус загуби. Тоа беше директна борба за топ четири позициите. Сепак Јувентус победи