притисни ентер »

iPhone 12 ќе нема ни слушалки ни полнач во пакувањето?
iPhone 12 ќе нема ни слушалки ни полнач во пакувањето?

iPhone 12 ќе нема ни слушалки ни полнач во пакувањето?

Apple смислува нова тактика со која ќе може да заработи до 100 долари плус од секој продаден iPhone 12. Според информациите на инсајдерите новиот iPhone 12 ќе се продава по слична цена како и ланскиот модел, но на товар на корисникот. Имено, во пакувањето на iPhone 12 нема да има вклучено ниту бесплатен полнач ниту слушалки со кабел за кои корисникот

Годинашните iPhone модели нема да имаат полнач во пакувањето

Годинашните iPhone модели нема да имаат полнач во пакувањето

Во пакувањето на годинашната iPhone линија можеби нема да биде достапно ништо освен конкретниот телефон. Аналитичарот Минг-Чи Куо тврди дека iPhone 2020 моделите, покрај слушалките, во пакувањето нема да вклучуваат ни адаптер за полнење – корисниците би можеле да добијат само кабел за полнење. Неодамна се појавија информации за тоа дека Apple би можел

Ништо друго освен телефон: Новиот iPhone доаѓа без полнач?

Ништо друго освен телефон: Новиот iPhone доаѓа без полнач?

Кога ќе го отворите овогодинешното пакувањето на својот iPhone уред, можеби во него нема да пронајдете ништо друго освен самиот телефон. Аналитичарот Минг-Чи Куо, чии предвидувања и претходно беа вистинити, тврди дека iPhone моделите оваа година не само што нема да содржат слушалки, туку нема да има ни полнач во кутијата – едноставно ќе добиете кабел

Новиот iPhone ќе има нов додаток, но сепак тој нема да биде вклучен „во пакетот“ со телефонот

Новиот iPhone ќе има нов додаток, но сепак тој нема да биде вклучен „во пакетот“ со телефонот

Неодамна протечената информација дека новиот iPhone 12 ќе има брз полнач од 20W, штотуку ја доби својата потврда. Имено, „Appple“ го потврди ова со поднесување на барање за сертификација на нов полнач во неколку земји, пишува „Forbs“. Факт е, сепак, дека клиентите ќе треба да го купат новиот полнач одделно од телефонот. Експертот за Apple, аналитичарот

Голем додаток ќе биде отстранет од кутијата на iPhone 12!

Голем додаток ќе биде отстранет од кутијата на iPhone 12!

Прашањето е, како голема компанија може да ја намали цената на својот следен флегшип? Одговорот на тоа прашање е со отстранување на важен додаток од кутијата во која доаѓа.... Новите информации се навистина разочарувачки. Според нив, Apple ќе направи голема промена со iPhone 12 серијата оваа година. Најверојатно со цел цената да биде пониска, iPhone