притисни ентер »

Жиру и Челси го „масакрираа“ Динамо Киев, Валенсија и Наполи се „тресеа“
Жиру и Челси го „масакрираа“ Динамо Киев, Валенсија и Наполи се „тресеа“

Жиру и Челси го „масакрираа“ Динамо Киев, Валенсија и Наполи се „тресеа“

Челси, Наполи и Валенсија се првите три клубови кои обезбедија четврт-финале од Лига Европа, пред преостанатите пет пресметки. Челси беше посебно импресивен, откако со 5:0 го совлада украинскиот гигант Динамо Киев на гости, предводени од Оливие Жиру, кој постигна неверојатен хет-трик. Голови постигнаа и Маркос Алонсо и Калам Хадсон-Одои за импресивна

Жиру и Челси го „масакрираа“ Динамо Киев, Валенсија и Наполи се „тресеа“

Жиру и Челси го „масакрираа“ Динамо Киев, Валенсија и Наполи се „тресеа“

Челси, Наполи и Валенсија се првите три клубови кои обезбедија четврт-финале од Лига Европа, пред преостанатите пет пресметки. Челси беше посебно импресивен, откако со 5:0 го совлада украинскиот гигант Динамо Киев на гости, предводени од Оливие Жиру, кој постигна неверојатен хет-трик. Голови постигнаа и Маркос Алонсо и Калам Хадсон-Одои за импресивна

„Златен лилјак“ прелета во Краснодар - Гуедес е херојот на Валенсија

„Златен лилјак“ прелета во Краснодар - Гуедес е херојот на Валенсија

Рускиот фудбал ги испрати од Европа своите последни два претставници. Зенит и Краснодар се елиминирани од два шпански претставници и двата од Валенсија. Ако екипата на Сергеј Семак беше убедливо надиграна од „жолтата подморница“, Краснодар со солзи во очите го напушти најмасовниот европски Куп. Валенсија пронајде енергија во 93. минута и по една прекрасна

Челси не беше „пријатен“ гостин, ја наполни мрежата на Динамо Киев

Челси не беше „пријатен“ гостин, ја наполни мрежата на Динамо Киев

Челси со убедливи 5-0 победи на гостувањето кај Динамо Киев и со вкупни 8-0 се пласираше во четвртфиналето од Лига Европа, пласман понатаму обезбедија и Наполи и Валенсија. Челси со убедлива предност од 3-0 го започна реванш натпреварот со Динамо Киев, па Маурицио Сари направи неколку замени во првиот тим, но тие славеа уште поголема победа. Жиру беше

Челзи уште еднаш го „тресна“ Динамо Киев: Хет-трик на Жиру

Челзи уште еднаш го „тресна“ Динамо Киев: Хет-трик на Жиру

Челзи уште еднаш го „тресна“ Динамо Киев: Хет-трик на Жиру (ВИДЕО) Екипата на Челзи убедливо и доминантно се пласираше во четвртфиналето од Лигата на Европа, откако вечерва со 5-0 славеше на гостувањето кај Динамо Киев. Премиерлигашот имаше убедлива предност и од првиот натпревар од 3-0 одигран во Лондон, а вечерва само ја докажа својата класа. Оливие

ЛИГА ЕВРОПА: Челси рутински, Наполи се ‘тресеше’ а Валенсија извлече четвртфинале со гол во 93. минута

ЛИГА ЕВРОПА: Челси рутински, Наполи се ‘тресеше’ а Валенсија извлече четвртфинале со гол во 93. минута

Сосема очекувано Челси со уште една убедлива победа против Динамо Киев се пласираше во четвртфиналето од Лигата на Европа. Во вториот осминафинален дуел, овој пат на гостувањето во Киев, Челси славеше со 0-5 па со вкупни 0-8 си обезбеди место меѓу најдобрите осум екипи во второто по квалитет европско клупско натпреварување. „Сините“ до триумфот дојдоа

Челси го декласира Динамо Киев, евроголот на Сулејманов недоволен за Краснодар

Челси го декласира Динамо Киев, евроголот на Сулејманов недоволен за Краснодар

Првите три реванш натпревари во Лигата на Европа поприлично требаше да бидат лесни за фаворитите, но реалноста ни покажа дека тоа важеше само за Челси кој само ја потврди својата класа на гостувањето во Киев кај Динамо. Избраниците на Сари славеа со 0:5 и го заверија пласманот во четвртфиналето, а до оваа рунда многу потешко стигнаа Наполи, а пред

Челси го растури Динамо Киев, драма во Русија

Челси го растури Динамо Киев, драма во Русија

По натпреварите од 19 часот познати се првите три учесници во четвртфиналето од Европа Лигата. Челси по триумфот во Лондон со 3:0 во реваншот го демолираше Динамо Киев со 5:0 и со вкупни 8:0 избори пласман во следната фаза од второто по ранг натпреварување во Европа. Салцбург славеше победа против Наполи со 3:1, но тоа не беше доволно затоа што Наполи

Шоу на Жиру во Лига Европа, Валенсија се спаси во последна минута

Шоу на Жиру во Лига Европа, Валенсија се спаси во последна минута

Челзи, Наполи и Валенсија се првите четвртфиналисти во Лига Европа. Англискиот тим победи со 5:0, додека Валенсија се спаси во судиското продолжение. Челзи со високи 5:0 победи на гостувањето кај Динамо Киев, а свое шоу имаше Оливие Жиру кој постигна хет-трик. „Сините“ поведија во 5-та минута преку Французинот, кој дваесет минути подоцна зголеми на

Валенсија се спаси во самиот финиш, Челси и Наполи го потврдија пласманот во четвртфиналето од ЛЕ

Валенсија се спаси во самиот финиш, Челси и Наполи го потврдија пласманот во четвртфиналето од ЛЕ

Валенсија беше на прагот од елиминација откако Краснодар во завршницата имаше резултат кој го носи во четвртфиналето од Лига Европа, од останатите реванш натпревари кои почнаа нешто порано од останатите предвидени за денеска, Челси и Наполи го потврдија местото помеѓу осумте најдобри Валенсија најпрво славеше со 2-1 на домашен терен против Краснодар,