притисни ентер »

Одбојкарите утре патуваат во Полска на мегдан против Украина
Одбојкарите утре патуваат во Полска на мегдан против Украина

Одбојкарите утре патуваат во Полска на мегдан против Украина

Јошко Миленковски селекторот на машката репрезентација ги одреди патниците за Лоѓ, каде во сабота нашите одбојкари го започнуваат своето деби во Европската Златна лига. Одбојкарите утрово го одработија претпоследниот тренинг, па останува уште попладневниот, по што утре заминуваат за Полска, каде ќе го одиграат првиот натпревар во силната конкуренција

Миленковски: Сакам да создадеме наш сопствен стил и да играме брза и модерна одбојка!

Миленковски: Сакам да создадеме наш сопствен стил и да играме брза и модерна одбојка!

Машката одбојкарска селекција за два дена ја започнува новата авантура во Европската лига, но овој пат за првпат во „златната“, Овие натпревари на нашите најдобри одбојкари ќе биде еден вид на подготовка за она што следува во август и за септември кога Македонија ќе организира една од групите на машкото Европско првенство. Прв противник на Македонија

Одбојкарите утре патуваат во Полска на мегдан против Украина

Одбојкарите утре патуваат во Полска на мегдан против Украина

Loading Video... Јошко Миленковски селекторот на машката репрезентација ги одреди патниците за Лоѓ, каде во сабота нашите одбојкари го започнуваат своето деби во Европската Златна лига. Одбојкарите утрово го одработија претпоследниот тренинг, па останува уште попладневниот, по што утре заминуваат за Полска, каде ќе го одиграат првиот натпревар во силната

Македонските репрезентации в сабота тргнуваат по нови успеси

Македонските репрезентации в сабота тргнуваат по нови успеси

Одбојкарките ќе ја пречекаат Австрија, а одбојкарите во полскиот град Лоѓ ќе играат со Украина. Мажите во Златната европска лига се во група во која се и Белгија и Хрватска, а жените во Сребрената европска лига ќе се сретнат и со Естонија и со Летонија ОДБОЈКА – ПОЧНУВА НОВАТА СЕЗОНА НА ЗЛАТНАТА И НА СРЕБРЕНАТА ЕВРОПСКА ЛИГА Македонските одбојкарски

Миленкоски ги одбра патниците за Лоѓ, во Скопје остануваат Андонов и Ричлиев

Миленкоски ги одбра патниците за Лоѓ, во Скопје остануваат Андонов и Ричлиев

Македонската сениорска одбојкарска репрезентација во машка конкуренција утре наутро заминува за Полска каде в сабота во градот Лоѓ ќе почне со настапи во рамките на новото издание на Европската Златна лига. Селекторот Миленкоски денеска ќе го одржи и последниот тренинг во Скопје пред заминување, а во Лоѓ репрезентацијата ќе има уште два тренинга пред

Љафтов: Со нов селектор мотивирани кон триумф

Љафтов: Со нов селектор мотивирани кон триумф

Љафтов: Со нов селектор мотивирани кон триумф Македонската машка одбојкарска репрезентација во сабота против Украина го почнува својот пат во годинашната Европска златна лига. Дуелот против Украинците Македонија ќе го игра во Полска верувајќи дека може да дојде до позитивен резултат како најава за се што ги очекува одбојкарите ова лето. Само првопласираните

Љафтов: Не ветувам финале или Ф4, сакам само да бидеме на врвно ниво

Љафтов: Не ветувам финале или Ф4, сакам само да бидеме на врвно ниво

Александар Љафтов, еден од поискусните македонски репрезентативци во одбојкарскиот тим, го најави стартот на Златната лига која ќе биде подготовка за Македонија за настапот на Европското првенство на кое сме едни од организаторите. Струмичанецот со големо интернационално искуство зад себе вели дека новиот селектор Миленковски донел добра енергија,

Љафтов пред мечот со Украина во Европската златна лига: „Со нов селектор мотивирани кон триумф…“

Љафтов пред мечот со Украина во Европската златна лига: „Со нов селектор мотивирани кон триумф…“

Македонската одбојкарска репрезентација во сабота против Украина го почнува својот пат во годинашната Европска златна лига. Дуелот против Украинците Македонија ќе го игра во Полска верувајќи дека може да дојде до позитивен резултат како најава за се што ги очекува одбојкарите ова лето. Само првопласираните репрезентации од трите групи од Европската

Љафтов пред Украина: Силни се, но и ние сме искусни и знаеме што можеме

Љафтов пред Украина: Силни се, но и ние сме искусни и знаеме што можеме

Одбојкарската репрезентација на Македонија во сабота на гости во Лоѓ, Полска ги почнува настапите во Европската Златна лига. Прв ривал ќе ни биде селекцијата на Украина. Избраниците на селекторот Миленкоски, во Скопје ги привршуваат подготовките пред првиот меч. Еден од нашите најдобри одбојкари, интернационалецот Александар Љафтов за очекувањата од