притисни ентер »

Дали Дончиќ ќе го сруши НБА рекордот за најголема плата?
Дали Дончиќ ќе го сруши НБА рекордот за најголема плата?

Дали Дончиќ ќе го сруши НБА рекордот за најголема плата?

Словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ е на добар пат да го добие најголемиот договор во историјата на НБА и да стане првиот играч со годишна плата од 70 милиони евра. Дончиќ (24) ќе има право на петгодишен договор со Далас во 2025 година. Му останува да исполни уште неколку работи за да стане најплатениот кошаркар во историјата на лигата. Како што пренесува

Го дели само еден услов: Дончиќ го добива најголемиот договор во историјата на НБА?

Го дели само еден услов: Дончиќ го добива најголемиот договор во историјата на НБА?

Време е за дерби викенд: Интер - Милан, во битка за Милано! ↓↓↓ Како што најавуваат американските медиуми, Лука Дончиќ наскоро би можел да стане најплатекиот кошаркар во историјата на НБА лигата. Американците тврдат дека Далас му поставил услов на Дончиќ со настап на ол-стар натпреварот, нешто што многу веројатно ќе се случи. Кога условите ќе биде

Дончиќ наскоро го добива најголемиот договор во историјата на НБА?

Дончиќ наскоро го добива најголемиот договор во историјата на НБА?

Дончиќ наскоро го добива најголемиот договор во историјата на НБА? С.Д Пред 4 минути Фото: EPA-EFE/MICHAEL REYNOLDS Според најавите на американските медиуми, Лука Дончиќ е многу блиску да го добие најголемиот договор во историјата на НБА лигата кој ќе биде вреден 318 милиони долари и ќе има важност пет години. Добиј ги најважните вести, бесплатно на

Лука Дончиќ е на добар пат да стане најплатениот НБА кошаркар

Лука Дончиќ е на добар пат да стане најплатениот НБА кошаркар

Лука Дончиќ е на добар пат да стане најплатениот кошаркар во НБА лигата. На ѕвездата на Далас му е потребен само уште еден настап на „Ол-стар“ натпреварот за да може во 2025 година да потпише пет годишен договор вреден 318 милиони евра, односно 367.5 милиони евра доколку се оствари предвиденото зголемување на финансискиот фер-плеј за 10 отсто во следните

Дончиќ на чекор да добие најголем договор во историјата на НБА

Дончиќ на чекор да добие најголем договор во историјата на НБА

Словенечката НБА-ѕвезда Лука Дончиќ (24) е на чекор да го добие најголемиот договор во историјата на најсилната кошаркарска лига од 318 милиони долари за пет години. За Дончиќ од Далас Маверикс да го добие најголемиот договор треба да се исполни само еден услов, да биде избран за ол-стар тимот, што воопшто не се доведува во прашање и од 2025 година

Дончиќ е на добар пат да испише историја во НБА лигата

Дончиќ е на добар пат да испише историја во НБА лигата

Словенечката супер-ѕвезда, Лука Дончиќ, веќе неколку сезони е меѓу најдобрите играчи во НБА лигата. Играчот на Далас Маверикс бргу го покажа својот раскошен талент и веќе успеа да сруши неколку рекорди во најсилното натпреварување во светот. Дончиќ и во сезоната што следи ќе постави уште неколку рекорди, а најзанимлив е оној кој се однесува на неговата

Дончиќ на пат кон историјата на НБА со ракордна плата од 70 мил. долари

Дончиќ на пат кон историјата на НБА со ракордна плата од 70 мил. долари

Навивачите веќе беа изненадени од рекордното продолжување на договорот на Џејлен Браун за пет години, од неверојатни 304 милиони долари, со Бостон Селтикс ова лето, а сега би можеле да бидат уште повеќе шокирани од она што следува во наредните години. Според ESPN, ѕвездата на Маверикс, Словенецот, Лука Дончиќ е на прагот да стане првиот играч во историјата