притисни ентер »

ГФК Охрид Лихнидос денеска на домашен терен игра против Тетекс
ГФК Охрид Лихнидос денеска на домашен терен игра против Тетекс

ГФК Охрид Лихнидос денеска на домашен терен игра против Тетекс

Охрид, 14. мај 2022 (ОХРИДПРЕС) – Фудбалерите на Охрид Лихнидос денеска го пречекуваат тетовски Тетекс, во рамки на 27-то коло од Втората фудбалска лига-запад. Натпреварот ќе се одигра на стадионот „Билјанини извори“ од 17:00 часот, а влезот ќе биде слободен. Ова за „рибарите“ ќе биде последен натпревар на домашен терен во оваа натпреварувачка сезона

Времено затворено фудбалското игралиште на градскиот стадион во Охрид поради тековно одржување

Времено затворено фудбалското игралиште на градскиот стадион во Охрид поради тековно одржување

Јавното претпријатие „Билјанини извори" соопшти дека во претстојниот период ќе се врши дупчење, садење трева и фрлање ѓубриво во рамките на годишните активности за подобрување на условите на фудбалското игралиште. – Јавното претпријатие „Билјанини извори" и во наредниот период ќе биде фокусирано согласно годишната програма за подобрување на условите

Фудбалското игралиште на Градскиот стадион времено ќе биде затворено за користење

Фудбалското игралиште на Градскиот стадион времено ќе биде затворено за користење

Охрид, 13. мај 2022 (ОХРИДПРЕС) – Во периодот од 15-ти мај до 5-ти јуни фудбалското игралиште на стадионот „Билјанини извори“ ќе биде затворено за користење. Од ЈП „Билјанини извори“ информираат дека во овој период ќе се вршат тековни годишни активности (дупчење, садење на трева и фрлање на ѓубриво), во насока на подобрување на условите на фудбалското

ГФК Охрид Лихнидос в сабота дома против Тетекс

ГФК Охрид Лихнидос в сабота дома против Тетекс

Охрид, 12. мај 2022 (ОХРИДПРЕС) – Фудбалерите на Охрид Лихнидос в сабота го пречекуваат тетовски Тетекс, во рамки на 27-то коло од Втората фудбалска лига-запад. Натпреварот ќе се одигра на стадионот „Билјанини извори“ од 17:00 часот, а влезот ќе биде слободен. Ова за „рибарите“ ќе биде последен натпревар на домашен терен во оваа натпреварувачка сезона