притисни ентер »

Прва фотографија на Влаховиќ во дресот на Јувентус 📸
Прва фотографија на Влаховиќ во дресот на Јувентус 📸

Прва фотографија на Влаховиќ во дресот на Јувентус 📸

Душан Влаховиќ денес го комплетираше трансферот во Јувентус, а откако ги помина медицинските прегледи потпиша договор со „старата дама“. Српскиот голгетер стана трет најскап фудбалер во историјата на зимскиот преоден рок со 75 милиони евра. Пред него се само Кутињо од Барса во Ливерпул за 135 милиони евра и Ван Дајк од Саутемптон во Ливерпул 85 милиони

Влаховиќ е фудбалер на Јувентус, старата дама инвестира преку 150 милиони евра во Србинот

Влаховиќ е фудбалер на Јувентус, старата дама инвестира преку 150 милиони евра во Србинот

Душан Влаховиќ е нов фудбалер на Јувентус, „старата дама“ го достави договорот на Србинот до Серија А со што е комплетиран трансферот, сега се чека само официјално соопштение. Душан Влаховиќ го комплетираше трансферот во Јувентус, откако ги помина лекарските прегледи, стави потпис на соработката со „старата дама“ и договорот е испратен до Серија

Влаховиќ и официјално во дресот на Јувентус

Влаховиќ и официјално во дресот на Јувентус

Душан Влаховиќ денеска потпиша петгодишен договор со Јувентус откако ги мина медицинските прегледи во Торино утринава. Српскиот голгетер станува третиот најскап трансфер во историјата во рамки на зимскиот преоден рок, бидејќи „Старата дама“ за неговите услуги плати обештетување од 75 милиони евра. Поскапи трансфери направија само Филипе Кутињо од Ливерпул

Јувентус плати 75 милиони евра за Влаховиќ

Јувентус плати 75 милиони евра за Влаховиќ

Сагата околу новиот клуб на напаѓачот на Фиорентина, Душан Влаховиќ, заврши со потпис на српскиот репрезентативец на петгодишен договор со Јувентус, за што клубот од Торино ќе издвои 75 милиони евра. Најдобриот млад играч во Серија А во минатата сезона, јасно стави на знаење изминатиот период дека не сака да остане во Фиорентина и оти Јувентус е негова

Душан Влаховиќ повторно „црно-бел“ Јувентус плати 75 милиони евра

Душан Влаховиќ повторно „црно-бел“ Јувентус плати 75 милиони евра

Сагата околу новиот клуб на напаѓачот на Фиорентина, Душан Влаховиќ, заврши со потпис на српскиот репрезентативец на петгодишен договор со Јувентус, за што клубот од Торино ќе издвои 75 милиони евра. Најдобриот млад играч во Серија А во минатата сезона, јасно стави на знаење изминатиот период дека не сака да остане во Фиорентина и оти Јувентус е негова

Влаховиќ повторно „црно-бел“ Јувентус плати 75 милиони евра

Влаховиќ повторно „црно-бел“ Јувентус плати 75 милиони евра

Сагата околу новиот клуб на напаѓачот на Фиорентина, Душан Влаховиќ, заврши со потпис на српскиот репрезентативец на петгодишен договор со Јувентус, за што клубот од Торино ќе издвои 75 милиони евра. Најдобриот млад играч во Серија А во минатата сезона, јасно стави на знаење изминатиот период дека не сака да остане во Фиорентина и оти Јувентус е негова

Влаховиќ стана нов фудбалер на Јувентус за 75 милиони евра

Влаховиќ стана нов фудбалер на Јувентус за 75 милиони евра

Сагата околу новиот клуб на напаѓачот на Фиорентина, Душан Влаховиќ, заврши со потпис на српскиот репрезентативец на петгодишен договор со Јувентус, за што клубот од Торино ќе издвои 75 милиони евра. Најдобриот млад играч во Серија А во минатата сезона, јасно стави на знаење изминатиот период дека не сака да остане во Фиорентина и оти Јувентус е негова

Влаховиќ пристигна во Торино за да стане најскап трансфер во Италија и трет најскап во светот

Влаховиќ пристигна во Торино за да стане најскап трансфер во Италија и трет најскап во светот

Душан Влаховиќ утрово пристигна во Торино на лекарски прегледи, Србинот ќе стане најскапиот транфсер во Италија и треtиот најскап трансфер во светот кога е во прашање зимскиот преоден рок. Душан Влаховиќ утрово пристигна во Торино на лекарски прегледи, Србинот ќе стане најскапиот транфсер во Италија и треtиот најскап трансфер во светот кога е во прашање