притисни ентер »

Фергусон: Ливерпул ќе ја освои титулата во Премиер лигата
Фергусон: Ливерпул ќе ја освои титулата во Премиер лигата

Фергусон: Ливерпул ќе ја освои титулата во Премиер лигата

Поранешниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Сер Алекс Фергусон верува дека Ливерпул ќе ја освои титулата оваа сезона. Причината лежи во фактот дека „црвените ѓаволи“ ќе земат нешто од дербито подоцна овој месец против Манчестер Сити – ривал на „црвените“ за првата позиција во Премиер Лигата. За позицијата на Сер Алекс Фергусон потврди поранешниот играч

Фергусон: Ливерпул ќе ја освои титулата во Премиер лигата

Фергусон: Ливерпул ќе ја освои титулата во Премиер лигата

Поранешниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Сер Алекс Фергусон верува дека Ливерпул ќе ја освои титулата оваа сезона. Причината лежи во фактот дека „црвените ѓаволи” ќе земат нешто од дербито подоцна овој месец против Манчестер Сити – ривал на „црвените” за првата позиција во Премиер Лигата. За позицијата на Сер Алекс Фергусон потврди поранешниот играч

Фергусон: Ливерпул ќе ја освои титулата во Премиер лигата

Фергусон: Ливерпул ќе ја освои титулата во Премиер лигата

Поранешниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Сер Алекс Фергусон верува дека Ливерпул ќе ја освои титулата оваа сезона. Причината лежи во фактот дека „црвените ѓаволи“ ќе земат нешто од дербито подоцна овој месец против Манчестер Сити – ривал на „црвените“ за првата позиција во Премиер Лигата. За позицијата на Сер Алекс Фергусон потврди поранешниот играч

Фергусон конечно рече: Време е за Ливерпул!

Фергусон конечно рече: Време е за Ливерпул!

Како наближува финишот на сезоната, така се повеќе се заострува битката за титулата во Премиер лгиата. Во разговор за „ББС“, искусниот фудбалер Џонатан Валтерс откри еден интересен момент. Тој повикувајќи се на својот поранешен соиграч откри еден момент поврзан за Фергусон. „Разговарав со Фил Бардсли кој беше во друштво на Сер Алекс Фергусон. Тие двајцата

Фергусон со своја прогноза: Еве кој оваа сезона ќе го подигне трофејот во Премиер лигата!?

Фергусон со своја прогноза: Еве кој оваа сезона ќе го подигне трофејот во Премиер лигата!?

Џонатан Волтерс, некогашниот репрезентативец на Ирска, зборуваше за „Мирор“ за тоа кој ќе ја освои Премиер лигата. Помеѓу останатото, го спомена и Фил Бардсли со кој играше во Барнли. „Разговарав со Бардсли, тој разговараше со Фергусон. Фергусон смета дека Ливерпул оваа сезона ќе ја освои Премиер лигата“, истакна тој. Неговото мислење секако е нешто

И Ферги има своја прогноза – еве кој ќе биде шампион во Англија според него

И Ферги има своја прогноза – еве кој ќе биде шампион во Англија според него

Изгледа дека Ливерпул и Манчестер Сити ќе водат борба за шампионскиот пехар во Премиер лигата до самиот крај. Често пати во медиумите се појавуваат изјави за тоа кој би можел да биде новиот шампион на Англија, а свој прогноза имал и легендарниот тренер на Манчестер Јунајтед, Сер Алекс Фергусон . Прогнозата на Фергусон ја откри поранешниот репрезентативец

Фергусон: Ливерпул ќе ја освои титулата во Премиер лигата

Фергусон: Ливерпул ќе ја освои титулата во Премиер лигата

Манчестер, 15 април 2019 (МИА) – Поранешниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Сер Алекс Фергусон верува дека Ливерпул ќе ја освои титулата оваа сезона. Причината лежи во фактот дека „црвените ѓаволи“ ќе земат нешто од дербито подоцна овој месец против Манчестер Сити – ривал на „црвените“ за првата позиција во Премиер Лигата. За позицијата на Сер Алекс

Фергусон конечно рече: Време е за Ливерпул!

Фергусон конечно рече: Време е за Ливерпул!

Како наближува финишот на сезоната, така се повеќе се заострува битката за титулата во Премиер лгиата. Во разговор за „ББС“, искусниот фудбалер Џонатан Валтерс откри еден интересен момент. Тој повикувајќи се на својот поранешен соиграч откри еден момент поврзан за Фергусон. „Разговарав со Фил Бардсли кој беше во друштво на Сер Алекс Фергусон. Тие двајцата

Време е за Ливерпул, тврди Сер Фергусон

Време е за Ливерпул, тврди Сер Фергусон

Како наближува финишот на сезоната, така се повеќе се заострува битката за титулата во Премиер лгиата. Во разговор за „ББС“, искусниот фудбалер Џонатан Валтерс откри еден интересен момент. Тој повикувајќи се на својот поранешен соиграч откри еден момент поврзан за Фергусон. „Разговарав со Фил Бардсли кој беше во друштво на Сер Алекс Фергусон. Тие двајцата

Јунајтед не е кандидат за титулата ни идната сезона!

Јунајтед не е кандидат за титулата ни идната сезона!

Манчестер Јунајтед е блиску до пласман во Лигата на шампионите, но поранешниот фудбалер на овој клуб Пол Сколс не е голем оптимист кога станува збор за иднината. За британската телевизија тој вели дека не го гледа неговиот екс-тим во конкуренцијата за титулата ни идната сезона. „Ова изгледа како да е потребна целосна реконструкција на тимот. Во овој